Ηρόδοτος-Καλλιθέα 0-2 (28/11/2021)

Η Καλλιθέα επικράτησε με σκορ 2-0 στην 5η αγωνιστική ημέρα πρωταθλήματος Betsson SL2 επί του Ηροδότου στο Παγκρήτιο Στάδιο, με αποτέλεσμα να φτάσει τους 12 πόντους και να ανεβεί στην κορυφή της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ 2.

Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους στο 2ο ημίχρονο της αναμέτρησης και συγκεκριμένα στο 53ο λεπτό με τον Άντονι Μουνιέ και στο 85 με τον Θεοχάρη Ποζατζίδη.

Με αυτό τον τρόπο η Καλλιθέα η οποία έχει ξεκινήσει πολύ καλά το πρωτάθλημα πήρε τους τρεις πόντους στην αναμέτρηση και θα ταξιδέψει πίσω στην Αθήνα με ένα πολύ σημαντικό διπλό στις αποσκευές της.

Καλλιθέα (Βόκολος): Στρέζος, Κοντοχρήστος, Ευαγγέλου, Ρέντζας, Τσιντώνης (46’ Ρώση), Μπουλούλης, Χατζηδίμπας, Σαντάνα (73’ Κωστίδης), Μουνιέ (66’ Βασιλούδης), Δούμτσης (90’ Νάτσης), Κονέ (66΄Ποζατζίδης)