Αγώνας ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ Ποδοσφαίρου Κ14

Οι τελευταίοι αγώνες της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Κ14 ήταν πριν ακριβώς από 3 εβδομάδες στη συμμετοχή της ομάδας στο τουρνουά ποδοσφαίρου στο ΣΟΦΙΚΟ Κορινθίας.

Είχαμε λοιπόν την ευκαιρία σήμερα να έχουμε αγώνα για την ομάδα μας στο γήπεδο των Τραχώνων Αλίμου με “αντίπαλο” την ομάδα του ΑΣΤΕΡΑ Βύρωνα.

Η απραξία των αγώνων φάνηκε για την ομάδα μας , κυρίως στο 1ο ημίχρονο. Δεχτήκαμε τέρμα μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα και γενικά η εμφάνιση της ομάδας δεν ήταν καθόλου καλή.
Να σημειώσουμε ότι και η αντίπαλη ομάδα έχασε penalty κατά τη διάρκεια του 1ου ημιχρόνου, όπου είχαμε σκόρ 1-0.
Στην ανάπαυλα ο προπονητής είχε έντονες παρατηρήσεις προς όλους του παίκτες μας οι οποίοι “μπήκαν” δυναμικά στο γήπεδο.
Παρόλα αυτά η ομάδα του Βύρωνα σημείωσε και δεύτερο τέρμα στο 7ο λεπτό του 2ου ημιχρόνου. Από το σημείο εκείνο και μετά τα παιδιά έδειξαν έναν αν μη τι άλλο παθιασμένο χαρακτήρα και η ομάδα κατάφερε να μειώσει με πολύ ωραία προσπάθεια και εξαιρετικό σουτ του Βαγγέλη ΧΑΛΟΥ και τελικά να ισοφαρίσει την “αντίπαλη” ομάδα με τέρμα που σημείωσε ο Αλέξανδρος ΔΕΛΕΓΚΟΣ, ο άτυχος παίκτης του τουρνουά λόγω του τραυματισμού του.

Βήμα , βήμα, μέρα με την ημέρα ….απλά συνεχίζουμε και τα καλύτερα θα έρθουν.