Φωστήρας – Καλλιθέα 2-2

Στην 4η αγωνιστική του 5ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής η ομάδα μας αντιμετώπισε εκτός έδρας στο Δημοτικό Γήπεδο Ταύρου, τον Φωσήρα, όπου και αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 2-2.
Ο αγώνας είχε πολύ δύναμη και πάθος και από τις δύο πλευρές, καθώς και εκατέρωθεν ευκαιρίες για γκολ, προσφέροντας μία χορταστική αναμέτρηση σε όσους την παρακολούθησαν.
Η Καλλιθέα ευτύχισε να προηγηθεί δύο φορές στον αγώνα, με εκτέλεση πέναλτι του Στούπη στο 37΄ λεπτό και άπιαστη κεφαλιά του Μαρουκάκη στο 74΄ λεπτό ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Στούπη, αλλά ο Φωστήρας έδωσε τις ισάριθμες απαντήσεις με τα γκολ στο 63΄ και 93΄ λεπτά, έχοντας και το αριθμητικό πλεονέκτημα στο τελευταίο εικοσάλεπτο, καθώς η Καλλιθέα αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο, ύστερα από την αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Μακρυγιάννη.
Η Καλλιθέα παρατάχθηκε ως εξής : (προπονητής Νίκος Παντέλης) Φαρμάκης, Βιδάλης, Κρητικός, Καλύβας, Ντρούγκας (81΄ Μουρελάτος), Βελέτης, Στούπης, Κώστας (69΄ Καλτσάς), Βασιλειάδης (61΄ Καλημέρης), Μακρυγιάννης και Μαρουκάκης.