Καλλιθέα – Θύελλα Καμαρίου 1-0

Στην 7η αγωνιστική του 5ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής η ομάδα μας υποδέχθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Καλλιθέας την Θύελλα Καμαρίου και επικράτησε με σκορ 1-0.
Σε έναν χορταστικό και ισορροπημένο αγώνα και οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση και έχασαν εκατέρωθεν αρκετές ευκαιρίες στη διάρκεια της αναμέτρησης.
Το γκολ που έκρινε το αποτέλεσμα, πέτυχε με δυνατό σουτ μέσα στη περιοχή ο Μαρουκάκης στο 55΄ λεπτό, ύστερα από παράλληλη μπαλιά του Στούπη.
Πολύ μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί είχε νωρίτερα στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου η Θύελλα Καμαρίου, με τον Λαδά να προλαβαίνει να «μπλοκάρει» σχεδόν στη γραμμή.
Μετά την επίτευξη του τέρματος για την ομάδα μας, χάθηκαν ακόμη τρεις καλές ευκαιρίες για γκολ, με σπουδαιότερη το σουτ του Στούπη έξω από την περιοχή, όπου με δυσκολία απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Θύελλας Καμαρίου.
Η Καλλιθέα παρατάχθηκε ως εξής : (προπονητής Νίκος Παντέλης) Λαδάς, Βιδάλης, Παπαγγελής, Κρητικός, Καλύβας, Ντρούγκας (78΄ Μουρελάτος), Καλτσάς, Στούπης (95΄ Καλημέρης), Κώστας, Μακρυγιάννης και Μαρουκάκης (92΄ Βασιλειάδης).
Η Θύελλα Καμαρίου παρατάχθηκε ως εξής : (προπονητής Βαγγέλης Χαντές) Ανδριόλας, Γελαδάρης (89΄ Νίκα), Γεωργιάδης (63΄ Μπουσάι), Παπαζαχαρίας, Αρκούδας, Τουγουντζόγλου (35΄ Μαλάι), Ζέλο, Σιμιτσής (63΄ Φύτρος), Αργυρίου, Καραλής και Ηλιόπουλος