Αποτελέσματα Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Κ14 21/05

Σάββατο 21/05/2022 και η ομάδα μας αγωνίστηκε σε δύο αγώνες.

Στον 1ο αγώνα σε γήπεδο 11×11 με την ομάδα της ΠΑΕ ΑΙΓΑΛΕΩ στο γήπεδο του Renti Arean

και στον 2ο αγώνα , σε γήπεδο 9×9 με την ομάδα VALENCIA FC στα γήπεδα του Eleonas FC.

Και στους δύο αγώνες υπήρχε μια εξαιρετική εμφάνιση από όλη την ομάδα μας.

Αναλυτικότερα:

ΠΑΕ ΑΙΓΑΛΕΩ – Γ.Σ ΚΑΛΛΙΘΕΑ : 1-1

Πιεστική η ομάδας μας σε όλο τον αγώνα, με άρτια τεχνική και πολύ καλές και εξαιρετικές ενέργειες. Δυνατά ξεκίνησε το παιχνίδι για την ομάδα μας.

Στα μισά του ημιχρόνου δεχτήκαμε το goal από κεφαλιά μετά από κόρνερ. Επίσης μια πολύ καλή φάση για την ΠΑΕ ΑΙΓΑΛΕΩ μετά από στημένη πάλι φάση (φάουλ) όπου απέκρουσε ο τερματοφύλακας μας. Αυτές ήταν και οι μοναδικές φάσεις της ¨αντίπαλης¨ ομάδας.

Ημίχρονο 1-0 και στο δεύτερο ημίχρονο είδαμε μια εξαιρετική εμφάνιση της ομάδας μας. Πίεση παντού, κίνηση παντού , τρέξιμο ασταμάτητο. Μπορούμε να πούμε ότι σε όλο το δεύτερο ημίχρονο είμασταν στο μισό γήπεδο.

Ωραίες ενέργειες από όλους, πολλές ευκαιρίες, δοκάρι και τελικά η ομάδα ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα με ωραίο σουτ του ΦΥΤΟΠΟΥΛΟΥ (που εχθές είχε και την ονομαστική του εορτή), κόντρα σε αντίπαλο και η μπάλα κατέληξε εκεί που από ώρα έπρεπε. Διακρίθηκαν όλοι όσοι αγωνίστηκαν.

VALENCIA FC – Γ.Σ ΚΑΛΛΙΘΕΑ : 3-2

Άλλη μια εξαιρετική εμφάνιση από την ομάδα μας. Στο πρώτο ημίχρονο χάναμε με 2-0 , αλλά στην επανάληψη η ομάδα αγωνίστηκε εξαιρετικά και κατάφερε να ισσοφαρίσε.

Τελικά δεχτήκαμε το goal από στημένη φάση (φάουλ ακριβώς στην τελευταία φάση του αγώνα. Εξαιρετικές (απόλυτα επαγγελματικές θα λέγαμε) οι αποκρούσεις (περισσότερες από 4) του “αντίπαλου” νεαρού τερματοφύλακα.

Η ομάδα είχε και δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο. Κάτι παραπάνω από εξαιρετική η προσπάθεια όλων των παιδιών που αγωνίστηκαν.