Άγιοι Ανάργυροι – Καλλιθέα 0-2

Στην 15η αγωνιστική του 5ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής η ομάδα μας αντιμετώπισε εκτός έδρας στο Δημοτικό Γήπεδο Αγίων Αναργύρων, τους Αγίους Αναργύρους, όπου επικράτησε με σκορ 0-2.
Σε έναν αγώνα με καλό ρυθμό, παρουσία αρκετού κόσμου στο γήπεδο, η Καλλιθέα είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, δημιούργησε αρκετές καλές ευκαιρίες και κατέκτησε τους τρεις βαθμούς της νίκης.
Η αναμέτρηση είχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, με το πρώτο να πετυχαίνει ο Ντρούγκας στο 28΄ λεπτό, ύστερα από εξαιρετική συνεργασία των Μαρουκάκη και Σταύρου που σε λίγα μέτρα «έκρυψαν» την μπάλα, με τον τελευταίο να σερβίρει στον Ντρούγκα, ο οποίος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.
Το δεύτερο γκολ επιτεύχθηκε στο 72΄ λεπτό, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Βελέτη και την ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα, ο Παντελίδης βρήκε την ευκαιρία και με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0-2.
Η Καλλιθέα παρατάχθηκε ως εξής : (προπονητής Λουκάς Καραδήμος) Φαρμάκης, Παντελίδης, Παπαγγελής, Καλύβας (89΄ Βιδάλης), Κρητικός, Κώστας (63΄ Βελέτης), Ντρούγκας, Καλτσάς, Μαρουκάκης, Στούπης (87΄ Μπέλης), Σταύρου (78′ Σαραντόπουλος).
Οι Άγιοι Ανάργυροι παρατάχθηκαν ως εξής : (προπονητής Δημήτρης Καλύκας) Αγγελάκης, Γκουντούνας, Μαντικος, Ανδρέου (64′ Γενίδογαν), Κατσάρας, Μαυρομματάκης, Τουλουβασίλης (69′ Κατσίβελας), Σταύρου (76′ Βυζανιάρης), Λαθούρης, Μπαλατσούρας (57′ Μπέκος), Λάλας.