Κυριακή 27/11/2022 γήπεδο Δ’ Ηλιούπολης

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΥΡΩΝΑ – Γ.Σ ΚΑΛΛΙΘΕΑ : 1-4

Συνεχίζει να μας κάνει χαρούμενους η Ακαδημία Ποδοσφαίρου Κ16 του ιστορικού μας Συλλόγου.

Ακόμα μια εκπληκτική εμφάνιση σήμερα από όλα τα παιδιά μας.

Ήδη από τα πρώτα λεπτά του αγώνα δείξαμε την ανωτερότητά μας μέσα στο γήπεδο καταφέρνοντας να σκοράρουμε δύο φορές στο πρώτο πεντάλεπτο.

Το παιχνίδι μας συνεχίστηκε εξίσου δυναμικά , έχοντας σχεδόν σε όλη την διάρκεια του ημιχρόνου την κατοχή της μπάλας.

Σκορ ημιχρόνου 0-4, με σκορερς τους Χρήστο ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΠΟΥΛΟ, Θεόδωρο ΤΣΑΜΗ (2 τέρματα) και Χαράλαμπο ΠΑΛΛΗ.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η “αντίπαλη” ομάδα δημιούργησε ευκαιρίες με σημαντικότερη το penalty που κέρδισε όπου και ευστόχησε.

Η ομάδα μας διατήρησε και στο δεύτερο ημίχρονο το ίδιο καλό πρόσωπο, χωρίς όμως να καταφέρει να σημειώσει και άλλο τέρμα. Τελικό σκορ 1-4 για την ομάδα μας.

Συγχαρητήρια σε όλους για την εξαιρετική εμφάνιση. Συνεχίζουμε την προσπάθεια…