Αναφορά Αγώνων 08-09/04/2023

Κ14 (Α γκρουπ)

Αναφορά αγώνων – Προπονητής Γεράνιος Παύλος

ΓΣ Καλλιθέα – Ταταυλα 1-2

Πολύ καλή εμφάνιση από την ομάδα μας, η οποία έκλεισε με θετικό πρόσημο τις εμφανίσεις της στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ, καθώς η βελτίωση και η σταθεροποίηση της αγωνιστικής απόδοσης είναι εμφανής. Για ένα ακόμα παιχνίδι, κυκλοφορήσαμε πολύ καλά την μπάλα, δημιουργήσαμε ευκαιρίες που δεν τις αξιοποιήσαμε και κρατάμε την καλή εμφάνιση των παιδιών ανεξαρτήτως αποτελεσμάτων.

Κ16 (Α γκρουπ)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Ντούνιας Γιώργος

ΑΟ Γλυφάδας – ΓΣ Καλλιθέα 1-3

ΣΚΟΡΕΡ: Πλιασσας, Καραγιάννης, Νούση Κρίστιαν.

Σήμερα ήταν η τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΠΣΑ για την Κ16. Πάρα το γεγονός πως ήταν βαθμολογικά αδιάφορο παιχνίδι για τα παιδιά, η αγωνιστική τους παρουσία και συμπεριφορά ήταν εκπληκτική. Τα παιδιά δείξαμε αγωνιστική πειθαρχία, ζήλο και μεγάλη προσπάθεια για να να εφαρμόσουν αυτά τα οποία ζητήσαμε. Αυτό σημαίνει πως σιγά σιγά περνάει η νοοτροπία στα παιδιά πως σε όλα τα παιχνίδια πρέπει να δείχνουμε το ίδιο πρόσωπο και να προσπαθούμε να παρουσιάζουμε ένα όμορφο αποτέλεσμα ανεξαρτήτως αν αυτό το παιχνίδι είναι επίσημο, τουρνουά ή φιλικό. Είναι κάτι που με χαροποιεί ιδιαίτερα, καθώς βλέπω τους νεαρούς ποδοσφαιριστές μου να χαίρονται το παιχνίδι και την διαδικασία της μάθησης. Παρά τον “αποκλεισμό” μας σήμερα, είδα χαρούμενα πρόσωπα, μοιράσαμε χρόνο συμμετοχής σε όλα τα παιδιά και το ευχαριστηθήκαμε!

Κ16 (Β γκρουπ) ΡΕΠΟ

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Μαρκαντώνης Νίκος

ΓΣ Καλλιθέα – Ολυμπιακός Ταύρου 3-1

Εξαιρετικό παιχνίδι για την ομάδα μας. Στα πρώτα λεπτά οι αντίπαλοι κέρδισαν πέναλτι το οποίο όμως απέκρουσε ο τερματοφύλακας μας Νεπραβίστα. Λίγα λεπτά αργότερα δεχτήκαμε γκολ από λάθος της άμυνας μας, όμως ο Νούση Κρίστιαν με καταπληκτικό σουτ εκτός περιοχής ισοφάρισε σε 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας κατάφερε να πετύχει ακόμα 2 τέρματα από τους Γεωργαντά και Ξένο, όπως επίσης και 2 δοκάρια.

Τελικό σκορ 3-1. Συγχαρητήρια στην ομάδα μας για την αγωνιστική και την εξωαγωνιστική εικόνα της!!!