Αναφορά Αγώνων 29-30/04/2023

Κ14 (Α γκρουπ)

Αναφορά αγώνων – Προπονητής Γεράνιος Παύλος

ΠΑΣ Αθηνων 1966- ΓΣ Καλλιθέα 1-0

Πολύ καλή εμφάνιση των παιδιών για ακόμα μια φορά,παρά τις αρκετές απουσίες λόγω των ημερών. Σε γενικές γραμμές ελέγχαμε το παιχνίδι,κυκλοφορήσαμε την μπάλα, δημιουργήσαμε ευκαιρίες, όμως δεν καταφέραμε να πετύχουμε κάποιο τέρμα. Αυτό το μίνι πρωτάθλημα της Ε.Π.Σ.Α , είναι μια καλή ευκαιρία να αξιολογήσουμε ότι έχουμε δουλέψει όλη την χρονιά και να πάρουν χρόνο συμμετοχής ακόμα περισσότερα παιδιά.

Κ16 (Α γκρουπ)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Ντούνιας Γιώργος

Ελπίδα Αγίων Αναργύρων – ΓΣ Καλλιθέα 0-1

Γενικά ικανοποιημένος έμεινα από την απόδοση και την παρουσία της ομάδας στο σημερινό παιχνίδι. Παρουσιάσαμε κατά διαστήματα ένα καλό πρόσωπο με ορθολογικό ποδόσφαιρο και πλάνο. Βέβαια ήταν εμφανή τα σημάδια αποχής λόγω των διακοπών καθώς και οι απουσίες κάποιων παιχτών. Οι περισσότεροι αθλητές μας βρέθηκαν σε μέτρια μέρα αλλά το ομαδικό πνεύμα συνέβαλε στο επιτυχές αποτέλεσμα. Παρά το γεγονός ότι συμμετέχουμε σε ένα τουρνουά θέλουμε και επιδιώκουμε παιχνίδι με παιχνίδι να βλέπουμε τα παιδιά να εξελίσσονται και να μην αφήνουμε τίποτα στην τύχη του. Στο τέλος υπήρξε ένα όμορφο κλίμα μεταξύ των δύο ομάδων ( αθλητών και προπονητών ).

Κ16 (Β γκρουπ)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Μαρκαντώνης Νίκος

ΓΣ Καλλιθέα – Θρίαμβος Αθηνών 3-1

Παίξαμε με μια πολύ καλή ομαδα η οποια ξεκίνησε πολύ δυναμικά το παιχνίδι επιβάλλοντας τον δικό της ρυθμό. Έτσι δεν άργησε να σκοράρει και να περάσει μπροστά στο σκορ. Παρολαυτα η ομάδα μας αντέδρασε πολύ γρήγορα σε αυτό καταφερνοντας να ισοφαρίσουμε με γκολ του Λέσι. Ο ίδιος κατάφερε να σκοράρει κι αλλο γκολ λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου. Σκορ ημιχρόνου 2-1. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν καλύτερη καταφέρνοντας να σκοράρει άλλο ένα γκολ με ασίστ του Λέσι και ωραίο πλασέ του Χάρη Γκαβού. Λίγο πριν τη λήξη του αγώνα η αντίπαλη ομάδα κέρδισε πέναλτυ, το οποίο όμως απέκρουσε ο τερματοφυλακας μας Άγγελος Σότα. Τελικό αποτέλεσμα 3-1. Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες για την αγωνιστική και την εξωαγωνιστική τους εικόνα!!