Αναφορές Αγώνων 03 - 04/02/2024

Κ09 (Μπλε – SOCCERINO)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Καραχρήστος Άγγελος

ΓΣ Καλλιθέα – Ίωνες Παλαιού Φαλήρου 2-1

Το τμήμα της Κ9 Μπλε αντιμετώπισε τους Ίωνες Παλαιού Φαλήρου, παίζοντας για πρώτη φορά σε μεγαλύτερο σε διαστάσεις γήπεδο. Τα παιδιά παρουσίασαν ωραία στοιχεία, παρά το γεγονός πως δυσκολεύτηκαν στο να προσαρμοστούν σε μεγάλο χώρο. Όσο πέρναγε η ώρα τα παιδιά έπαιζαν καλύτερα και εκμεταλλεύτηκαν τον χώρο τους χωρίς να περιορίζονται. Καταφέραμε να σκοράρουμε 2 φορές ενώ δεχτήκαμε 1 γκολ. Πέρα από την νίκη τα παιδιά ευχαριστήθηκαν τον αγώνα και το μεγαλύτερο γήπεδο. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!!

Κ11 (Μπλε – RESPECT CUP)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Μαρκαντώνης Νίκος

ΓΣ Καλλιθέα – ΠΑΣ Αθηνών 1-1

ΓΣ Καλλιθέα – Νέα Σμύρνη 0-2

Το πρωί του Σαββάτου διοργανωθήκαν οι τελικοί αγώνες κατάταξης του Τουρνουά στο Άλμα Κλαμπ. Παίξαμε 2 αγώνες με αντιπάλους τον ΠΑΣ Αθηνών και τη Νέα Σμύρνη, φέρνοντας αποτελέσματα 1-1 και 0-2 αντίστοιχα. Στο τέλος φύγαμε από το γήπεδο με χαμόγελα σηκώνοντας το κύπελλο συμμετοχής. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια!!!

Κ11 (Άσπροι – RESPECT CUP)

Σ Καλλιθέα – Χαραυγιακός  2-0

ΓΣ Καλλιθέα – ΑΟΝ Αργυρούπολης 1-0

Το τμήμα της Κ11 Άσπροι συμμετείχε στους διπλούς αγώνες  του Σαββάτου, εκεί όπου αντιμετώπισε τον Χαραυγιακό και τον ΑΟΝ Αργυρούπολης. Και τα δύο παιχνίδια ήταν νικηφόρα για την ομάδα μας με σκορ 2-0 απέναντι στον Χαραυγιακό και 1-0 απέναντι στον ΑΟΝ Αργυρούπολης. Πέρα από τις νίκες, τα παιδιά ευχαριστήθηκαν τους αγώνες, διασκέδασαν και έφυγαν χαρούμενοι από το γήπεδο, απολαμβάνοντας και τους δύο αγώνες. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη προσπάθεια!!

Κ13 (Άσπροι – RESPECT CUP)

Αναφορά αγώνων – Προπονητής Ντάνι Χρήστος

Βύρωνας – ΓΣ Καλλιθέα 1-0

Σε ένα ωραίο ημίχρονο και από τις δυο ομάδες η αντίπαλη ομάδα πέτυχε γρήγορο γκολ στην αρχή του παιχνιδιού. Στη συνέχεια και μέχρι και το τελευταίο λεπτό είχαμε πολλές φάσεις για γκολ και ένα χαμένο πέναλτι. Πολύ ωραία προσπάθεια από τα παιδιά!

Ηρακλής – ΓΣ Καλλιθέα 3-1

Με τη κούραση να είναι εμφανής και με έναν δυνατό αντίπαλο η ομάδα έδειξε καλά στοιχεία και έκανε μια πολύ καλή προσπάθεια. Το παιχνίδι φαινόταν τελειωμένο μετά και την επίτευξη του τρίτου γκολ της αντίπαλης ομάδας όμως μετά το γκολ που πετύχαμε υπήρχαν φάσεις στο να πετύχουμε και αλλά γκολ. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!

Κ15 ( ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ – 16ος Όμιλος)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Διαμαντόπουλος Νίκος

ΔΙΑΝΑ Ηλιούπολη – ΓΣ Καλλιθέα  4-0

Στο γήπεδο Ηλιούπολης, η ομάδα μας δε μπήκε καλά στο παιχνίδι τα πρώτα 15 λεπτά και αυτό της στοίχισε αφού έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ. Στα επόμενα λεπτά κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι, να παίξει ορθολογικά και να το φέρει στα μέτρα της μέχρι το 60ο λεπτό. Από εκείνο το λεπτό και μετά η ομάδα έδειχνε εμφανώς κουρασμένη λόγω των πολλών απουσιών και έτσι το σκορ κρίνεται δίκαιο. Μπράβο σε όλα τα παιδιά για τη προσπάθεια τους!

Κ17 (ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ – 14ος Όμιλος)

Τερψιθέα – ΓΣ Καλλιθέα 2-0

Στο γήπεδο Τερψιθέας, η ομάδα μας πλήρωσε το μέτριο 1ο ημίχρονο που είχε με αποτέλεσμα να ηττηθεί στον αγώνα. Στο 2ο ημίχρονο παρουσιάστηκε μεταμορφωμένη, έπαιξε μονότερμα την ομάδα της Τερψιθέας, αλλά δεν ευτύχισε να σκοράρει. Μπράβο σε όλα τα παιδιά για τη προσπάθεια τους, ειδικά αν συνυπολογίσουμε ότι αγωνίστηκε με 3 παιδιά από τη Κ15, με έναν τερματοφύλακα που αγωνίστηκε σαν στόπερ και με μια αλλαγή στο πάγκο λόγω των πολλών απουσιών λόγω τραυματισμών!

Κ17 (ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ – 16ος Όμιλος)

ΓΣ Καλλιθέα – ΠΑΟ Ρουφ 2-1

Το απόγευμα του Σαββάτου είχαμε μία πολύ ανταγωνιστική αναμέτρηση με αντίπαλη την ομάδα του ΠΑΟ Ρουφ. Η ομάδα μας μπήκε πολύ συγκεντρωμένη από το 1ο λεπτό τόσο στα αμυντικά, όσο και στα επιθετικά της καθήκοντα. Περίπου στο 30ο λεπτό καταφέραμε να προηγηθούμε με ωραίο τελείωμα του Βαγγέλη Γκέλια. Σκορ ημιχρόνου: 1-0. Στο 2ο ημίχρονο μπήκαμε εξίσου δυναμικά, πιέζοντας τους αντιπάλους, όμως σε μια στιγμή αδράνειας της άμυνας μας, οι αντίπαλοι κατάφεραν να βρουν χώρο για ένα σουτ το οποίο ισοφάρισε το σκορ. Παρ’ όλα αυτά, η ομάδα μας δεν έπεσε ψυχολογικά συνεχίζοντας την πίεση και την προσπάθεια. Έτσι, δεν άργησε να έρθει το 2-1 με ωραία ενέργεια του Γεωργαντά, ο οποίος κατάφερε να περάσει 2 παίκτες και να βγάλει σε κενή εστία τον Βαγγέλη Γκέλια. Τελικό σκορ: 2-1. Συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθεια!!!