Αναφορές Αγώνων 09 - 10/03/2024

Κ07 (SOCCERINO)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Καραχρήστος Άγγελος

ΓΣ Καλλιθέα – Thunders 3-8

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι στο Ρέντη η ομάδα μας αντιμετώπισε τους Thunders. Τα παιδιά πέρασαν πολύ ωραία σε όλη τη διάρκεια και ευχαριστήθηκαν το παιχνίδι ίσως περισσότερο από κάθε φορά. Η ομάδα μας ηττήθηκε με σκορ 8-3, όμως το μόνο που μας ενδιαφέρει είναι η ευχαρίστηση των παιδιών, κάτι που υπήρξε σήμερα. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη προσπάθεια !!

Κ09 (Μπλε – SOCCERINO)

ΓΣ Καλλιθέα – Ερμής Κορυδαλλού 2-1

Η ομάδα μας αντιμετώπισε τον Ερμή Κορυδαλλού τη Κυριακή στο Renti Arena. Σε ένα παιχνίδι με πάρα πολλές φάσεις από την ομάδα μας, καταφέραμε να σκοράρουμε 2 φορές, ενώ τα παιδιά δημιούργησαν ευκαιρίες με ωραίες συνεργασίες και ατομικές προσπάθειες. Τα παιδιά πέραν της νίκης ευχαριστήθηκαν το παιχνίδι σε όλη τη διάρκεια του, φεύγοντας ικανοποιημένοι και χαρούμενοι. Συγχαρητήρια σε όλους!!

Κ09 (Άσπροι – SOCCERINO)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Ιωσήφ Γιάννης

ΓΣ Καλλιθέα – Πετράλωνα 1-10

Η Κ09 Άσπροι αντιμετώπισε τα Πετράλωνα στο γήπεδο του Soccerino . Όλα τα παιδιά που έδωσαν το παρόν, μοιράστηκαν τον χρόνο συμμετοχής στον αγώνα και προσπάθησαν παρά την ήττα. Μπράβο σε όλα τα παιδιά για τη προσπάθεια!!!

Κ11 (Μπλε – RESPECT CUP)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Μαρκαντώνης Νίκος

ΓΣ Καλλιθέα – ΑΟΝ Αργυρούπολης 9-0

Το πρωί της Κυριακής αναμετρηθήκαμε με την ομάδα του ΑΟΝ Αργυρούπολης στο γήπεδο του Άλμα Κλαμπ. Τα παιδιά ευχαριστήθηκαν τον αγώνα δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες και σκοράροντας πολλά γκολ. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια!!!

Κ11 (Άσπροι – RESPECT CUP)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Ντάνι Χρήστος

ΓΣ Καλλιθέα – Θύελλα Αγ. Δημητρίου 4-0

Το πρωί της Κυριακής η ομάδα μας αντιμετώπισε την ομάδα της Θύελλας Αγ. Δημητρίου. Τα παιδιά μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγηθήκαμε 2:0 στο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο πετύχαμε αλλά δυο πολύ ωραία γκολ. Η προσπάθεια και η νίκη  έφεραν το χαμόγελο στα παιδιά μας. Συγχαρητήρια σε όλους!

Κ13 (Μπλε – RESPECT CUP)

ΓΣ Καλλιθέα – Λαύρα Αργυρούπολης 3-1

Τη Κυριακή αντιμετωπίσαμε την Λαύρα Αργυρούπολης στο Alma Club, σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι από τη πλευρά μας. Η ομάδα μας ήταν αρκετά καλή από την αρχή μέχρι το τέλος, δημιουργώντας πολλές φάσεις με τις 3 εκ των οποίων να καταλήγουν σε γκολ, ενώ δεχτήκαμε την ισοφάριση κόντρα στην ροή του παιχνιδιού. Παρόλα αυτά, τα παιδιά δεν σταμάτησαν την προσπάθεια τους, η οποία έφερε τη νίκη και τα χαμόγελα στα παιδιά. Σε κάθε περίπτωση πέρα από την νίκη, τα παιδιά χάρηκαν τον αγώνα και έφυγαν ικανοποιημένα. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη προσπάθεια !!

Κ13 (Άσπροι Γαλάζιοι– RESPECT CUP)

Αναφορά αγώνων – Προπονητής Ντάνι Χρήστος

ΓΣ Καλλιθέα Άσπροι –  ΓΣ Καλλιθέα Γαλάζιοι Οικογενειακό διπλό

Το μεσημέρι του Σαββάτου τα δυο τμήματα της Ακαδημίας έπαιξαν ένα ωραίο οικογενειακό διπλό. Η συμμετοχή ήταν ικανοποιητική και τα παιδιά σε ένα πολύ ωραίο κλίμα ευχαριστήθηκαν το παιχνίδι! Μπράβο στα παιδιά και στους γονείς που συνόδευσαν τα παιδιά στο γήπεδο!

Κ15 ( ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ – 16ος Όμιλος)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Διαμαντόπουλος Νίκος

ΓΣ Καλλιθέα – Τερψιθέα 2-0

Στο γήπεδο Τζιτζιφιών η ομάδα μας ήταν η νικήτρια, σε ένα παιχνίδι με πολλές μονομαχίες και πάθος και από τις δύο ομάδες. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ της 1-0,χάνοντας όμως αμέτρητες κλασικές ευκαιρίες και ταυτόχρονα έχασε την  ευκαιρία να καθαρίσει το ματς από την αρχή. Σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού η ομάδα μας είχε υψηλή απόδοση και αν ήταν λίγο πιο συγκεντρωμένη στις τελικές, θα μπορούσε να είχε εξασφαλίσει νωρίτερα χρονικά, διαφορά δύο ή περισσοτέρων τερμάτων. Μπράβο σε όλα τα παιδιά για τη προσπάθεια τους, έκαναν πραγματικά κατάθεση ψυχής μέχρι το τελευταίο λεπτό!!

Κ17 (ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ – 16ος Όμιλος)

ΓΣ Καλλιθέα – Ταταύλα 3-2

Το απόγευμα του Σαββάτου αντιμετωπίσαμε την Ταταύλα στο γήπεδο των Τζιτζιφιών. Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυναμικά στο παιχνίδι πιέζοντας ασφυκτικά τους αντιπάλους και δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες. Στο τέλος καταφέραμε να πάρουμε τους 3 βαθμούς με σκόρερς τους Βαγγέλη Γκέλια, Διονύση Ξένο και Βαγγέλη Χάλο. Τελικό σκορ: 3-2. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια!!!