Αναφορές Αγώνων 10 - 11/02/2024

Κ07 (SOCCERINO)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Ιωσήφ Γιάννης

ΓΣ Καλλιθέα – Ερμής Κορυδαλλού  8-9

Το τμήμα της Κ07 αντιμετώπισε τον Ερμή Κορυδαλλού σε ένα όμορφο παιχνίδι τη Κυριακή το πρωί. Παρά την ήττα με σκορ 8-9, τα παιδιά διασκέδασαν, έπαιξαν πολύ και ευχαριστήθηκαν τον αγώνα. Συγχαρητήρια σε όλους !!!

Κ09 (Μπλε – SOCCERINO)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Καραχρήστος Άγγελος

ΓΣ Καλλιθέα – Ερμής Κορυδαλλού 2-4

Στο παιχνίδι της Κυριακής στο Ρέντη η ομάδα μας δεν κατάφερε να κερδίσει, παρά το γεγονός πως έπαιξε πολύ καλά. Η ομάδα μας δέχτηκε 4 γκολ, είτε έπειτα από φάουλ είτε μετά από βολέ του αντιπάλου τερματοφύλακα. Σε κάθε περίπτωση η ομάδα μας κυκλοφόρησε τη μπάλα και τα παιδιά δημιούργησαν πολύ ωραίες συνεργασίες και προσπάθειες για γκολ, πετυχαίνοντας 2 τέρματα. Οι αγώνες σε μεγαλύτερο χώρο και η προσπάθεια των παιδιών να παίξουν ορθολογικά, θα επιφέρουν μεγάλη βελτίωση στους ίδιους και αυτό είναι πολύ σημαντικό. Το άσχημο σημείο του αγώνα, ήταν πως η συμπεριφορά της αντίπαλης ομάδας και του προπονητή δεν μας άφησε περιθώρια να χαρούμε το παιχνίδι και να περάσουμε καλά. Συγχαρητήρια σε όλους για τη προσπάθεια!

Κ09 (Άσπροι – SOCCERINO)

ΓΣ Καλλιθέα – Πανελλήνιος 0-7

Η Κ09 Άσπροι αντιμετώπισε τον Πανελλήνιο στο γήπεδο του Soccerino . Όλα τα παιδιά που έδωσαν το παρόν, μοιράστηκαν τον χρόνο συμμετοχής στον αγώνα και προσπάθησαν παρά την ήττα. Μπράβο σε όλα τα παιδιά για τη προσπάθεια!!!

Κ11 (Μπλε – RESPECT CUP)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Μαρκαντώνης Νίκος

ΓΣ Καλλιθέα – ΓΣ Αργυρούπολης 6-3

Το πρωί της Κυριακής παίξαμε ένα όμορφο παιχνίδι με αντίπαλη την ομάδα του ΓΣ Αργυρούπολης. Τα παιδιά ευχαριστήθηκαν τον αγώνα σκοράροντας αρκετά γκολ. Συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθεια!!!

Κ11 (Άσπροι – RESPECT CUP)

ΓΣ Καλλιθέα – ΔΙΑΝΑ Ηλιούπολης 1-8

Τη Κυριακή  το μεσημέρι η ομάδα μας αντιμετώπισε την ομάδα της ΔΙΑΝΑ Ηλιούπολης, με κάποιες απουσίες που επηρέασαν στο αποτέλεσμα του αγώνα. Όσα παιδιά ήρθαν στον αγώνα έκαναν μια αξιόλογη προσπάθεια απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο. Μπράβο σε όλους!

Κ13 (Μπλε – ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ)

ΟΣΦΠ Ρέντη – ΓΣ Καλλιθέα 5-0

Η ομάδα μας αντιμετώπισε τον Ολυμπιακό στο Alma Club, για τη πρώτη αγωνιστική στο νέο τουρνουά. Δεν ξεκινήσαμε καθόλου καλά και δεχτήκαμε γρήγορα 3 γκολ, με αποτέλεσμα στη συνέχεια η πίεση στον αντίπαλο και η αποχή από αγωνιστικές υποχρεώσεις τις τελευταίες 3 εβδομάδες να οδηγήσουν τα παιδιά σε γρήγορη κούραση. Παρ’ όλα αυτά καταφέραμε και βγάλαμε πράγματα από τις προπονήσεις, απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα. Όπως έχει ξανά αναφερθεί, η αντιμετώπιση τόσο ισχυρών αντιπάλων μόνο οφέλη θα έχει για τα παιδιά και αυτό πρέπει να το έχουν υπόψιν τους. Συγχαρητήρια σε όλους!!

Κ13 (Άσπροι – RESPECT CUP)

Αναφορά αγώνων – Προπονητής Ντάνι Χρήστος

ΓΣ Καλλιθέα  – Ηρακλής 0-0

Σε έναν αγώνα όπου κυριάρχησαν οι δυνατές μονομαχίες στο κέντρο του γηπέδου οι δυο ομάδες προσπάθησαν για το γκολ που θα έδινε τη νίκη. Η ομάδα μας είχε τρεις κλασικές ευκαιρίες για γκολ με τη μια μάλιστα να καταλήγει στο δοκάρι της αντίπαλης εστίας. Συγχαρητήρια για την πολύ καλή προσπάθεια σε όλα τα παιδιά !!!

Κ13 (Γαλάζιοι – RESPECT CUP)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Ντάνι Χρήστος

ΓΣ Καλλιθέα – Τερψιθέα 2-1

Παρά τις πολλές απουσίες που είχε η ομάδα μας, κατάφεραν τα παιδιά να προηγηθούν γρήγορα με δυο γκολ. Στη συνέχεια είχαμε και άλλες ευκαιρίες να πετύχουμε και αλλά γκολ. Στο τέλος του αγώνα σε μια φάση αντεπίθεσης της αντίπαλης ομάδας δεχτήκαμε ένα γκολ. Μπράβο σε όλα τα παιδιά για τη προσπάθεια και την νίκη!

Κ15 ( ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ – 16ος Όμιλος)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Διαμαντόπουλος Νίκος

ΓΣ Καλλιθέα – Τριφυλλιακός  1-1

Στο γήπεδο Τζιτζιφιών η ομάδα μας αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Στο 1ο ημίχρονο η ομάδα της Καλλιθέας προηγήθηκε με 1-0, χάνοντας πάνω από 6 κλασικές ευκαιρίες κάτι που συνεχίστηκε και στο 2ο ημίχρονο. Η ομάδα του Τριφυλλιακού ισοφάρισε με κεφαλιά μετά από μια σέντρα, όπου η άμυνα της Καλλιθέας είχε μια αδράνεια που τη πλήρωσε. Μπράβο σε όλα τα παιδιά για την υπερπροσπάθεια, μιας και η ομάδα είχε στο πάγκο μόνο μια αλλαγή και αυτή ήταν τερματοφύλακας, ο οποίος αγωνίστηκε μέσα τα τελευταία 10 λεπτά του αγώνα.

Κ17 (ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ – 14ος Όμιλος)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Νικολάου Ανδρέας

ΓΣ Καλλιθέα – ΠΑΣ Αθηνών 5-1

Η ομάδα μας μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι δείχνοντας από την αρχή την υπεροχή της και μετά από κάποιες χαμένες ευκαιρίες κατάφερε να σκοράρει με τον Γιάννη Τετραδάκο. Συνεχίζοντας με τον ίδιο ρυθμό, οι παίκτες μας έκαναν πιο εύκολο το έργο τους, πετυχαίνοντας και δεύτερο γκολ με σκόρερ τον Διονύση Ξένο. Λίγο πριν την συμπλήρωση του ημιχρόνου με ωραία ανάπτυξη του παιχνιδιού και εξαιρετική κάθετη από τον Γιώργο Μπιστιόλα η ομάδα μας έκλεισε το ημίχρονο με 3-0. Σκόρερ ξανά ο Γιάννης Τετραδάκος. Στο δεύτερο ημίχρονο και παίζοντας πιο ελεύθερα χωρίς πίεση κρατώντας κυρίως την κατοχή της μπάλας καταφέραμε να φτάσουμε και σε 4ο γκολ μετά από ωραία ατομική ενέργεια του Διονύση Ξένου. Στη συνέχεια, έπειτα από ένα λάθος στο χώρο του κέντρου βρεθήκαμε σε αμυντική αστάθεια και δεχθήκαμε το γκολ. Μετά συνεχίζοντας στον προηγούμενο καλό ρυθμό με κατοχή της μπάλας και υπομονή η ομάδα πέτυχε το 5ο και τελευταίο γκολ με τον Διονύση Ξένο, ο οποίος συμπλήρωσε και το “χατ τρικ”. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και των δύο ομάδων για την αγωνιστική προσπάθεια και την συμπεριφορά τους μέσα στο γήπεδο.

Κ17 (ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ – 16ος Όμιλος)

Δόξα Γκύζη – ΓΣ Καλλιθέα 2-0

Το απόγευμα του Σαββάτου αντιμετώπισε την Δόξα Γκύζη στο γήπεδο της Κυψέλης. Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι για την ομάδα μας, λόγω της ανεπτυγμένης σωματοδομής των αντιπάλων και της ιδιαιτερότητας του μικρού γηπέδου, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να μεταφερθεί στη δύναμη και όχι τόσο στις ποδοσφαιρικές ικανότητες των παικτών. Δυστυχώς, παρ’ όλη τη θέληση και την προσπάθεια των παιδιών δεν καταφέραμε να φύγουμε με κάποιο θετικό αποτέλεσμα. Από τις πιο αξιοσημείωτες ευκαιρίες για την ομάδα μας αποτέλεσαν τα 2 δοκάρια με τον Νουσι Τζέισον και τον Χάρη Γκαβό, καθώς και ένα σουτ στα τελευταία λεπτά το οποίο κατέληξε δίπλα απτό δοκάρι. Τελικό σκορ: 2-0. Συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθεια!!!