Αναφορά αγώνων – Προπονητής Καραχρήστος Άγγελος

Μπλε ΓΣ Καλλιθέα – Ορφέας Αιγάλεω 6-0

Άσπροι ΓΣ Καλλιθέα – ΑΟΚ Φαλήρου 2-2

Το Σάββατο αγωνίστηκαν τα δύο γκρουπ της Κ8

Το Κ8 Μπλε αντιμετώπισε στο RENTI ARENA τον Ορφέα Αιγάλεω. Σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι η ομάδα μας κέρδισε 6-0 πετυχαίνοντας πολύ όμορφα γκολ με ωραίες συνεργασίες και φάσεις. Όλοι ευχαριστήθηκαν τον αγώνα και έφυγαν χαρούμενοι.

Το Κ8 Άσπροι αντιμετώπισε στον Μινώταυρο τον ΑΟΚ Φαλήρου. Το παιχνίδι από το πρώτο έως και το τελευταίο λεπτό είχε πολύ ενδιαφέρον, με πολύ ενέργεια και θέληση από όλους. Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ 2 φορές, όμως στο τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα ισοφάρισε. Τελικό σκορ 2-2.

Κ10

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Χατζάκης Μιχάλης

ΓΣ Καλλιθέα – Κολωνός 4-4

Αγώνας με πολλές ευκαιρίες για την ομάδα μας. Φτάσαμε αρκετές φορές πολύ κοντά στο γκολ χωρίς παράλληλα να επιτρέψουμε στον αντίπαλο να μας απειλήσει, πέρα από ελάχιστες φάσεις στον αγώνα

Κ12 (Α γκρουπ)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Γεράνιος Παύλος

ΓΣ Καλλιθέα – Coerver 6-0

Μια ακόμα πολύ καλή εμφάνιση των παιδιών που πλέον εφαρμόζουν πιο συχνά στους αγώνες τους αγωνιστικούς στόχους που θέτονται μέσω των προπονήσεων, ατομικές ενέργειες, συνεργασίες κλπ. Όλοι έμειναν ικανοποιημένοι από την εικόνα της ομάδας, ενώ η συμπεριφορά των παιδιών ήταν άψογη καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού.

Κ12 (Β γκρουπ)

Αναφορά αγώνων – Προπονητής Γεράνιος Παύλος

ΓΣ Καλλιθέα – Ολυμπιακός Ταύρου 5-4

Πολύ καλή εμφάνιση από όλα τα παιδιά. Ο χρόνος συμμετοχής μοιράστηκε ισόποσα σε όλους και όλοι μείναμε ικανοποιημένοι από την προσπάθεια των παιδιών.

Κ14 (Α γκρουπ)

Θρίαμβος Αθηνών – ΓΣ Καλλιθέα 2-1

Ισορροπημένο και καλό παιχνίδι και για τις δυο ομάδες. Ξεκινησαμε καλύτερα στο πρώτο τέταρτο, κυκλοφορούσαμε την μπάλα, χωρίς κάποια ευκαιρία ωστόσο. Ο Θρίαμβος κατάφερε να ανοίξει το σκορ με πέναλτι που κέρδισε μετά από μια αντεπίθεση στο 17΄, ενώ στην αμέσως επόμενη φάση ο Δασκαλάκης σε τετ α τετ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Στο δεύτερο ημίχρονο δημιουργήσαμε περισσότερες ευκαιρίες με τον Δασκαλάκη και τον Τσίτα και καταφέραμε να ισοφαρίσουμε με τον πρώτο μετά από κάθετη πάσα του Δελέγκου. Λίγο αργότερα με μακρινό σουτ, ο Θρίαμβος σημείωσε το τελικό 2-1.

Κρατάμε την προσπάθεια και την συνολική εικόνα των παιδιών.

Κ14 (Β γκρουπ)

ΓΣ Καλλιθέα – Χαραυγή 1-2

Τα παιδιά πραγματοποίησαν μια αξιόλογη προσπάθεια μέχρι το τέλος για να γυρίσουν το παιχνίδι στο οποίο είχαμε βρεθεί πίσω στο σκορ με 2 γκολ. Εν τέλει καταφέραμε να μειώσουμε το σκορ αλλά τα χρονικά περιθώρια είχαν στενέψει.

Κ16Α

ΓΣ Σούρμενα – Καλλιθέα 2-0

Παρά το γεγονός ότι μπήκαμε δυνατά στο παιχνίδι και είχαμε δοκάρι στα πρώτα λεπτά, στην αμέσως επόμενη φάση δεχτήκαμε ένα γκολ έπειτα από αμυντική αδράνεια της ομάδας μας. Το παιχνίδι πήγαινε συχνά στην δύναμη και σε μονομαχίες, κάτι που δεν μας ευνόησε ιδιαίτερα. Ο αντίπαλος κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις προϋποθέσεις που του παρουσιάστηκαν σε αντίθεση με εμάς και έφτασε και σε 2ο γκολ πριν την λήξη του 1ου ημιχρόνου. Το αποτέλεσμα παρέμεινε έτσι ως το τέλος του παιχνιδιού, αφήνοντας σε όλους μια πικρία.

Κ16 (Β γκρουπ)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Μαρκαντώνης Νίκος

ΓΣ Καλλιθέα – ΑΟΚ Φαλήρου 2-0

Ένα πολύ καλό παιχνίδι για την ομάδα μας. Πολύ σύντομα μπορέσαμε και ανοίξαμε το σκορ με καταπληκτικό σουτ του Σκούρα ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Γεωργαντά. Η ομάδα μας συνέχισε την καλή εικόνα σκοράροντας άλλο ένα τέρμα με ωραία ενέργεια του Λέσι. Σκορ ημιχρόνου 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο οι αντίπαλοι δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες ανάμεσα στις οποίες και 2 δοκάρια όμως το σκορ παρέμεινε ως έχει μέχρι τη λήξη του παιχνιδιού. Τελικό σκορ 2-0.