Αναφορές Αγώνων 14-15/10/2023

Κ11 (RESPECT CUP)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Δεληγιάννης Στέλιος

ΓΣ Καλλιθέα – ΔΙΑΝΑ Ηλιούπολης

Η ομάδα μας αντιμετώπισε έναν πολύ καλό αγωνιστικά αντίπαλο την Διανα Ηλιούπολης. Παρά την δυσκολία της αναμέτρησης, οι αθλητές μας κατάφεραν να δημιουργήσουν κάποιες καλές ευκαιρίες, χωρίς όμως να επιτευχθεί κάποιο γκολ. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την συμμετοχή !!! Συνεχίζουμε την προσπάθεια της βελτίωσης, που αυτή θα φανεί παιχνίδι με το παιχνίδι !!!

Κ13 (RESPECT CUP)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Μαρκαντώνης Νίκος

ΓΣ Καλλιθέα – ΓΣ Αργυρούπολη 2-0

Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυναμικά στο παιχνίδι καταφέρνοντας να πιέσει τους αντιπάλους και να δημιουργήσει αρκετές ευκαιρίες, πετυχαίνοντας 2 γκολ με σκόρερ τους Χοτζαι και Γιδόπουλο.  Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας συνέχισε την καλή εικόνα του 1ου ημιχρόνου, χωρίς όμως να καταφέρουμε να σκοράρουμε κάποιο γκολ. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια!!

Κ15 ( Φιλικό)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Διαμαντόπουλος Νίκος

Τράχωνες – ΓΣ Καλλιθέα  0-7

Στο γήπεδο των Τραχώνων, είχαμε ένα ωραίο παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες για την ομάδα της Καλλιθέας, που κυριάρχησε και στα δύο ημίχρονα παίζοντας πολύ ωραίο και συνδυαστικό ποδόσφαιρο, με σταθερή απόδοση καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Η ομάδα των Τραχώνων, είχε την ευκαιρία να σκοράρει με πέναλτι, όμως αστόχησε από την άσπρη βούλα. Στα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης, η συμμετοχή του τερματοφύλακα Κατσίμπα Θάνου σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, ο οποίος προέρχεται από το γκρουπ της Κ13. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά !!!

Κ17 (Φιλικό)

ΑΟ Κολωνού – ΓΣ Καλλιθέα 2-6

Αναμετρηθήκαμε με μια αρκετά καλή ομάδα, τον ΑΟ Κολωνού. Στην αρχή του αγώνα επικρατούσε μια αστάθεια στην ομάδα μας, με αποτέλεσμα να κάνουμε κάποια απρόσεκτα λάθη και να δεχτούμε αρκετά γρήγορα 1 γκολ. Αμέσως όμως αλλάξαμε την εικόνα μας καταφέρνοντας να γυρίσουμε το παιχνίδι με 2 γκολ των Τσάκαλου και Γκέλια. Λίγο πριν τη λήξη του 1ου ημιχρόνου οι αντίπαλοι μας ισοφάρισαν από λάθος της άμυνας. Σκορ ημιχρόνου 2-2. Στο 2ο ημίχρονο βγήκε στην επιφάνεια η κούραση των αντιπάλων. Η ομάδα μας δημιούργησε παρά πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει το αποτέλεσμα με 2 γκολ του Γεωργαντά, 1 του Φυτόπουλου και 1 του Λέσι. Αν μπορούσαμε να αναφέρουμε ένα αρνητικό στοιχείο του παιχνιδιού, το οποίο πρέπει να δουλέψουμε στην προπόνηση, είναι η κατάχρηση της μπάλας στο 2ο ημίχρονο λόγω της μεγάλης διαφοράς του σκορ. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια!!!