Αναφορά αγώνα – Προπονητής Δεληγιάννης Στέλιος

ΓΣ Καλλιθέα – ΑΟΚ Φαλήρου  4-5

ΓΣ Καλλιθέα – ΟΣΦΠ  0-3

ΓΣ Καλλιθέα – Νέος Κόσμος  2-6

Στους αγώνες του Σαββατοκύριακου τα παιδιά που ήρθαν και έπαιξαν ήταν πολύ καλά και είμαι πολύ ευχαριστημένος με την απόδοση τους, μιας και έκαναν μια πολύ καλή προσπάθεια και τους αξίζει ένα μεγάλο μπράβο!! Συνεχίζουμε δυναμικά στις προπονήσεις, για να βελτιωνόμαστε μέρα με την μέρα και να γινόμαστε καλύτεροι!!

Κ09 (Μπλε – Renti Arena)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Ντάνι Χρήστος

ΓΣ Καλλιθέα – Ερμής Κορυδαλλού 3-3

Το πρωί της Κυριακής η ομάδας μας αντιμετώπισε την ομάδα του Ερμή Κορυδαλλού, σε έναν πολύ ωραίο αγώνα και για τις δυο ομάδες. Τα παιδιά της ομάδας μας έπαιξαν πολύ καλά με ωραίες συνεργασίες και σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού βρισκόμασταν μπροστά στο σκορ, όμως στο τέλος δεχτήκαμε ένα γκολ σε αντεπίθεση και έτσι ήρθε η ισοπαλία. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά !!!

Κ09 (ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Ιωσήφ Γιάννης

ΓΣ Καλλιθέα – ΑΟΚ Φαλήρου  1-1

ΓΣ Καλλιθέα – ΟΣΦΠ  3-5

ΓΣ Καλλιθέα – Νέος Κόσμος  1-4

Η Κ9 άσπροι συμμετείχε στο Τουρνουά Μινώταυρος, παίζοντας τρεις αγώνες με αντίπαλους τον ΑΟΚ Φαλήρου, τον ΟΣΦΠ και τον Νέο Κόσμο. Τα παιδιά που συμμετείχαν στους αγώνες έπαιξαν πολύ καλά και το ευχαριστήθηκαν. Μπράβο σε όλους και συγχαρητήρια στα παιδιά για τη προσπάθεια!!!

Κ11 (Μπλε – RESPECT CUP)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Μαρκαντώνης Νίκος

ΓΣ Καλλιθέα – ΑΟΝ Αργυρούπολης 12-4

Το πρωί της Κυριακής είχαμε έναν όμορφο αγώνα στο γήπεδο του Άλμα Κλαμπ. Τα παιδιά έπαιξαν και ευχαριστήθηκαν τον αγώνα, σκοράροντας αρκετά γκολ. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια!!!

Κ11 (Άσπροι – RESPECT CUP)

ΓΣ Καλλιθέα – ΓΣ Αργυρούπολης ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ

Κ13 (Μπλε – ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ)

ΓΣ Καλλιθέα – Ποσειδώνας Γλυφάδας 0-3

Το πρωί του Σαββάτου παίξαμε έναν αρκετά ανταγωνιστικό αγώνα, με αντίπαλη την ομάδα του Ποσειδώνα Γλυφάδας. Οι καιρικές συνθήκες, καθώς και ο αγωνιστικός χώρος δυσκόλεψαν και τις δύο ομάδες αρκετά, καθώς σε κάποια σημεία η μπάλα “κόλλαγε” σε μικρές λιμνούλες νερού, ενώ σε άλλα γλίστραγε με μεγαλύτερη ταχύτητα, δυσκολεύοντας τους τερματοφύλακες και γενικά όλους τους παίκτες. Δυστυχώς, η ομάδα μας δεν μπόρεσε να πάρει αποτέλεσμα λόγω της διαφοράς σωματοδομής με τους αντιπάλους, όμως η βελτίωση και η προσπάθεια που καταβάλλουν τα παιδιά είναι εμφανής και ξεκάθαρη. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!!!

Κ13 (Άσπροι – RESPECT CUP)

ΓΣ Καλλιθέα – Βύρωνας 3-3

Σε έναν αγώνα με πολλές φάσεις και από τις δυο ομάδες και πολλά δυνατά μαρκαρίσματα τα παιδιά μας έδειξαν χαρακτήρα. Παρότι έμειναν πίσω στο σκορ με δυο γκολ, κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα με περίεργο τρόπο, αφού ο διαιτητής μας ακύρωσε κανονικό γκολ για οφσάιντ, όμως στη συνέχεια παραδέχτηκε το λάθος του και σημείωσε το γκολ! Μπράβο στα παιδιά που παρά το τσουχτερό κρύο έκανα μια παρά πολύ καλή προσπάθεια!

Κ13 (Γαλάζιοι – RESPECT CUP)

ΓΣ Καλλιθέα – Ηρακλής Αγ. Δημητρίου 1-4

Σε ένα παιχνίδι με πολύ κρύο, τα παιδιά της ομάδας μας έκαναν μια καλή προσπάθεια. Η αντίπαλη ομάδα προηγήθηκε, όμως γρήγορα ισοφαρίσαμε. Αλλά η έλλειψη συγκέντρωσης έφερε την ήττα. Μπράβο σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν στο παιχνίδι !!

Κ17 (3ος Όμιλος ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ)

ΑΟ Γλυφάδας – ΓΣ Καλλιθέα  5-1

Το απόγευμα της Κυριακής αντιμετωπίσαμε την ομάδα της ΑΟ Γλυφάδας, στον τελευταίο αγώνα του πρώτου γύρου για το πρωτάθλημα της ΕΠΣ Αθηνών. Δυστυχώς, στο πρώτο ημίχρονο μπήκαμε πολύ χαλαρά, με αποτέλεσμα να δεχτούμε 3 τέρματα. Σκορ ημιχρόνου: 3-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ανεβήκαμε και πιέσαμε περισσότερο, καταφέρνοντας να σκοράρουμε ένα γκολ με τον Διονύση Ξένο. Δυστυχώς από 2 λάθη της άμυνας μας, δεχτήκαμε αλλά 2 τέρματα, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό σκορ 5-1. Συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθεια!!

Κ17 (8ος Όμιλος ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ)

ΠΑΟ Ρουφ – ΓΣ Καλλιθέα 1-2

Το πρωί του Σαββάτου η ομάδα μας αντιμετώπισε την ομάδα του ΠΑΟ Ρουφ, στο τελευταίο παιχνίδι του πρώτου γύρου για το πρωτάθλημα της ΕΠΣ Αθηνών. Οι καιρικές συνθήκες δυσκόλεψαν και τις δύο ομάδες αρκετά, καθώς σε όλο το γήπεδο υπήρχαν μικρές λιμνούλες νερού με αποτέλεσμα η μπάλα να “κολλάει” όταν περνάει από αυτές. Στο πρώτο ημίχρονο μείναμε πίσω στο σκορ από ένα λάθος της άμυνας μας. Σκορ ημιχρόνου: 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ανέβηκε και πίεσε περισσότερο, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Καταφέραμε και σκοράραμε 2 τέρματα από απευθείας εκτελέσεις φάουλ του Γεωργαντά και του Λέσι αντίστοιχα. Τελικό σκορ: 1-2. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια!!!