Αναφορές Αγώνων 17 - 18/02/2024

Κ11 (Μπλε – RESPECT CUP)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Μαρκαντώνης Νίκος

ΓΣ Καλλιθέα – Χαραυγιακός 7-6

Το πρωί της Κυριακής είχαμε ένα όμορφο παιχνίδι στο γήπεδο του Άλμα Κλαμπ. Τα παιδιά ευχαριστήθηκαν τον αγώνα σκοράροντας πολλά γκολ με το σκορ να λήγει 7-6 υπέρ μας. Συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθεια!!!

Κ11 (Άσπροι – RESPECT CUP)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Ντάνι Χρήστος

ΓΣ Καλλιθέα – Θύελλα Αγίου Δημητρίου 0-1

Το απόγευμα της Κυριακής η ομάδα μας αντιμετώπισε την ομάδα της Θύελλας Αγ. Δημητρίου σε ένα παιχνίδι με δυνατές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου. Παρότι είχαμε κάποιες ευκαιρίες να σκοράρουμε ο τερματοφύλακας της αντίπαλης ομάδας πραγματοποίησε κρίσιμες αποκρούσεις. Προς το τέλος του παιχνιδιού σε μια ασυνεννοησία στην άμυνά μας δεχτήκαμε ένα γκολ, το οποίο έκρινε και το αποτέλεσμα. Μπράβο σε όλα τα παιδιά!

Κ13 (Μπλε – ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Καραχρήστος Άγγελος

ΓΣ Καλλιθέα – Μίλωνας 0-3

Η Κ13 Μπλε αντιμετώπισε τον Μίλωνα εντός έδρας, όπου ηττήθηκε με σκορ 0-3. Η ομάδα μας σε διάφορα διαστήματα του παιχνιδιού ήταν αρκετά καλή, κυκλοφορώντας σωστά τη μπάλα, παρά τη διαρκή και συνεχόμενη πίεση του αντιπάλου ενώ σε ορισμένες περιπτώσεις που παίξαμε γρήγορα, δημιουργήσαμε ευκαιρίες. Ωστόσο, τα απρόσεκτα ατομικά λάθη ήταν κυρίως αυτά που μας στοίχισαν και οδήγησαν την ομάδα μας στο να κυνηγήσει το παιχνίδι. Παρόλα αυτά, τα παιδιά δοκιμάστηκαν σε πολλές θέσεις και είχαν μια αρκετά αξιόλογη παρουσία, χωρίς να σταματάνε τη προσπάθεια τους. Όπως έχει ξανά αναφερθεί, ανεξάρτητα από τα αποτελέσματα τα παιδιά παρουσιάζουν όμορφα στοιχεία και σε ομαδικό αλλά και σε ατομικό επίπεδο, παίζοντας με αυτοπεποίθηση. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη προσπάθεια από την αρχή μέχρι το τέλος.

Κ13 (Άσπροι – RESPECT CUP)

Αναφορά αγώνων – Προπονητής Ντάνι Χρήστος

ΓΣ Καλλιθέα  – Ηρακλής Αγίου Δημητρίου 2-0

Η ομάδα μας αντιμετώπισε την ομάδα του Ηρακλή Αγ. Δημητρίου, σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι το μεσημέρι της Κυριακής. Οι παίκτες μας έπαιξαν πολύ ωραίο ποδόσφαιρο με ωραίους συνδυασμούς και σωστές αποφάσεις, καταφέραμε να πετύχουμε δύο γκολ και είχαμε και άλλες ευκαιρίες να πετύχουμε και άλλα γκολ. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη προσπάθεια και την ωραία εμφάνιση!

Κ15 ( ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ – 16ος Όμιλος)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Διαμαντόπουλος Νίκος

Κοψαχείλα – ΓΣ Καλλιθέα  6-0

Στο γήπεδο Παλαιού Φαλήρου, η Καλλιθέα ξεκίνησε πολύ καλά στο 1ο ημίχρονο αφού έκλεισε πολύ καλά τους χώρους απέναντι σε μια πολύ δυνατή ομάδα που είναι πρώτη στη βαθμολογία, όμως έμεινε πίσω στο σκορ στο τελευταίο δευτερόλεπτο του 1ου ημιχρόνου. Στο 2ο ημίχρονο η απόδοση της ομάδας έπεσε πολύ και θα λέγαμε ότι κρίθηκε το παιχνίδι στην αρχή του 2ου ημιχρόνου. Μπράβο σε όλα τα παιδιά για την υπερπροσπάθεια, που για άλλη μια φορά στο πάγκο είχε μόνο δυο τερματοφύλακες!!

Κ17 (ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ – 14ος Όμιλος)

ΔΙΑΝΑ Ηλιούπολης – ΓΣ Καλλιθέα 2-1

Στο γήπεδο Ηλιούπολης Β’, η ομάδα  της Καλλιθέας προσπάθησε πολύ στο 2ο ημίχρονο να διορθώσει τη μέτρια εικόνα που παρουσίασε στο 1ο. Μπήκε δυνατά, πίεσε παρά πολύ δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες μέχρι το τελευταίο λεπτό, όμως η αποβολή ήταν αυτή που έκρινε το τελικό αποτέλεσμα και ο διαιτητής που επέτρεψε δυστυχώς ένα παιχνίδι με δυνατές μονομαχίες και σκληρά μαρκαρίσματα. Μπράβο σε όλα τα παιδιά για τη προσπάθεια τους.

Κ17 (ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ – 16ος Όμιλος)

ΓΣ Καλλιθέα – ΠΑΣ Γαλάτσι 1-3

Το πρωί του Σάββατου είχαμε ένα όμορφο παιχνίδι στο γήπεδο των Τζιτζιφιών. Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυναμικά στο παιχνίδι πιέζοντας πολύ την αντίπαλη ομάδα και δημιουργώντας 2 ευκαιρίες στα πρώτα 5 λεπτά και καταφέρνοντας να σκοράρουμε 1 γκολ. Δυστυχώς ξεμείναμε από ανάσες με αποτέλεσμα οι αντίπαλοι να γυρίσουν το σκορ πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Σκορ ημιχρόνου: 1-2. Στο δεύτερο ημίχρονο ανεβήκαμε και πιέσαμε αρκετά τον αντίπαλο χωρίς όμως να καταφέρουμε να ισοφαρίσουμε το σκορ. Στο τελευταίο λεπτό στην προσπάθεια μας να σκοράρουμε μείναμε εκτεθειμένοι στην άμυνα με αποτέλεσμα να δεχτούμε άλλο ένα γκολ. Συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθεια!!!