Αναφορές Αγώνων 20 - 21/04/2024

Κ07 (SOCCERINO)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Καραχρήστος Άγγελος

ΓΣ Καλλιθέα – Αετός Κορυδαλλού 6-7

Ένα πολύ όμορφο παιχνίδι είχε η K07, με χαμόγελα και πολλά γκολ! Τα παιδιά αντιμετώπισαν τον Αετό Κορυδαλλού παίζοντας με όρεξη και χαρά καθώς και σε όμορφες συνθήκες, διασκεδάζοντας και περνώντας ευχάριστα την ώρα τους.

Κ09 (Μπλε – SOCCERINO)

ΓΣ Καλλιθέα – Thunders 6-0

Η ομάδα μας αντιμετώπισε τους Thunders τη Κυριακή το πρωί. Τα παιδιά είχαν μια πάρα πολύ καλή εμφάνιση, ήταν σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού συγκεντρωμένα και έβγαλαν πολλά πράγματα από τη προπόνηση. Δημιουργήσαμε πολλες ευκαιρίες, πετυχαίνοντας 6 τέρματα και ανεξάρτητα από το τελικό αποτέλεσμα τα παιδιά διασκέδασαν και ευχαριστήθηκαν το παιχνίδι.

Κ09 (Άσπροι – SOCCERINO)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Ιωσήφ Γιάννης

ΓΣ Καλλιθέα – Ερμής Κορυδαλλού

Η ομάδα μας είχε πολύ μικρή προσέλευση στον αγώνα με τον Ερμή Κορυδαλλού στο γήπεδο του Soccerino . Έτσι οι προπονητές αποφάσισαν και ανακάτεψαν τις ομάδες με αθλητές και από τα δύο τμήματα και πραγματοποιήθηκε ο αγώνας και δεν κρατήθηκε σκορ για το παιχνίδι. Μπράβο σε όλα τα παιδιά που έδωσαν το παρόν και στη προσπάθεια που κατέβαλαν !!!

Κ11 (Μπλε – RESPECT CUP)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Μαρκαντώνης Νίκος

ΓΣ Καλλιθέα – ΟΣΦΠ Αλίμου 3-3

Το μεσημέρι του Σαββάτου παίξαμε έναν όμορφο αγώνα στο γήπεδο του Άλμα Κλαμπ με αντίπαλη την ομάδα του ΟΣΦΠ Αλίμου. Τα παιδιά ευχαριστήθηκαν το παιχνίδι δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Στο τέλος φύγαμε με το ισόπαλο σκορ 3-3. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια!!!

Κ11 (Άσπροι – RESPECT CUP)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Ντάνι Χρήστος

ΓΣ Καλλιθέα – Κούρος 1-7

Το μεσημέρι του Σαββάτου η ομάδα μας αντιμετώπισε την ομάδα του Κούρου. Το παιχνίδι είχε ωραίο ρυθμό όμως η ομάδα μας δεν μπόρεσε να αντεπεξέλθει αποτελεσματικά, η αντίπαλη ομάδα ήταν πιο αποτελεσματική και έτσι προηγήθηκε γρήγορα στο σκορ με 3 γκολ, στη συνέχεια καταφέραμε να μειώσουμε όμως δεν καταφέραμε κάτι καλύτερο. Μπράβο σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια!

Κ13 (Μπλε – RESPECT CUP)

Λαύρα Αργυρούπολης– ΓΣ Καλλιθέα  1-2

Η ομάδα μας αγωνίστηκε στην Αργυρούπολη με την Λαύρα Αργυρούπολης. Σε ένα παιχνίδι με πολλές μονομαχίες, ένταση και πάθος από τα παιδιά, καταφέραμε να προηγηθούμε και να δημιουργήσουμε πολλές ευκαιρίες για επιπλέον τέρματα, ιδίως στο πρώτο ημίχρονο χωρίς ωστόσο να πετύχουμε κάποιο επιπλέον γκολ σε αυτό. Στο δεύτερο ημίχρονο τα παιδιά ήταν ακόμα καλύτερα, παρά τη κούραση που υπήρχε, και πετύχαμε 2ο γκολ λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού. Η Λαύρα Αργυρούπολης αμέσως μετά μείωσε σε 2-1, με το τελικό σκορ να λήγει υπέρ μας. Εξαιρετική προσπάθεια και καλό παιχνίδι από τα παιδιά, τα οποία αγωνίστηκαν σε μεγάλο γήπεδο ξανά, και παρα τις περιορισμένες αλλαγές και τη σχέση 11χ11 κατάφεραν να ανταποκριθούν και να λειτουργήσουν σωστά. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά !!

Κ15 ( ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ – 32ος Όμιλος)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Διαμαντόπουλος Νίκος

Τράχωνες – ΓΣ Καλλιθέα  1-0

Στο γήπεδο των Τραχώνων είχαμε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι και βοήθησαν σε αυτό και οι δύο ομάδες. Η ομάδα μας είχε πάρα πολύ ωραία εικόνα και εμφανίστηκε εμφανώς βελτιωμένη, χωρίς να πέσει η απόδοσή της σε κανένα  σημείο του παιχνιδιού. Ηττήθηκε με ένα μακρινό σουτ στο τελευταίο δευτερόλεπτο του 1ου ημιχρόνου και ήταν αυτό που έκρινε και το τελικό αποτέλεσμα. Μπράβο σε όλα τα παιδιά για τη προσπάθεια τους!!!

Κ17 ( ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ – 27ος Όμιλος)

ΑΕ Ιλίου– ΓΣ Καλλιθέα  0-3

Το απόγευμα του Σαββάτου αναμετρηθήκαμε με την ΑΕ Ιλίου στο Δημοτικό Στάδιο Ιλίου. Από την αρχή του παιχνιδιού ήμασταν κυρίαρχοι στον αγωνιστικό χώρο, έχοντας την κατοχή της μπάλας και δημιουργωντας αρκετές ευκαιρίες. Τελικό σκορ: 0-3. Σκορερς: Τετραδάκος (2), Ξένος (1). Συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθεια!!!

Κ17 (ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ – 30ος Όμιλος)

Ταταυλα – ΓΣ Καλλιθέα 1-1

Το μεσημέρι του Σαββάτου αναμετρηθήκαμε με την ομάδα της Ταταυλας στο γήπεδο του Παλαιού Φαλήρου. Ξεκινώντας το ματς, οι αντίπαλοι μπήκαν πολύ δυνατά κάνοντας 2-3 ευκαιρίες στο 1ο δεκάλεπτο. Στη συνέχεια βρήκαμε τα πατήματα μας στο γήπεδο καταφέρνοντας να προηγηθούμε στο παιχνίδι με κεφάλια του Βαγγέλη Χάλου. Σκορ ημιχρόνου: 0-1. Στο 2ο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν αρκετά ισορροπημένο και από τις 2 πλευρές. Δυστυχώς οι αντίπαλοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με πέναλτι, το οποίο υπέδειξε ο διαιτητής μετά από χέρι του αμυντικού μας. Ένα λεπτό πριν το τέλος, είχαμε μεγάλη ευκαιρία με σουτ του Βαγγέλη Γκέλια, το οποίο απέκρουσε ο τερματοφύλακας. Τελικό σκορ: 1-1. Συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθεια!!