Αναφορές Αγώνων 21 - 22/10/2023

Κ07 (ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Δεληγιάννης Στέλιος

ΓΣ Καλλιθέα – ΟΣΦΠ Ταύρου

Στον αγώνα του Σαββάτου τα παιδιά της K7 έπαιξαν καλά. Μπορεί το αποτέλεσμα να μην ήταν το επιθυμητό, αλλά δεν έχει σημασία, καθώς σημασία έχει ότι τα παιδιά το ευχαρηστήθηκαν, γέλασαν, έπαιξαν και πέρασαν καλά και με κάθε προπόνηση θα βελτιώνονται ακόμη παραπάνω και θα συνεχίσουμε δουλεύουμε ακόμη πιο πολύ για να έρθουν και οι πολυποθυτες νίκες. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την συμμετοχή !!!

Κ09 (Μπλε – ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Καραχρήστος Άγγελος

ΓΣ Καλλιθέα – Νέος Κόσμος 1 – 2

Στο πρώτο παιχνίδι για φέτος, τα παιδιά της Κ9 Μπλε αγωνίστηκαν στον Μινώταυρο με τη Κ10 του Νέου κόσμου. Παρά τη δυσκολία λόγω διαφοράς ηλικίας, τα παιδιά κάνανε μια πολύ αξιόλογη προσπάθεια. Ο νέος Κόσμος σκόραρε 2 φορές στο πρώτο ημίχρονο, ενώ 1 γκολ πέτυχε η ομάδα μας με τον Ιωάννου Στάθη. Στο δεύτερο ημίχρονο δημιουργήσαμε πολλές φάσεις ενώ δεν δεχτήκαμε κάποια φάση οι ίδιοι, χωρίς ωστόσο να πετύχουμε επιπλέον γκολ. Τα παιδιά καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού ήταν γεμάτα ενέργεια, όρεξη και χαμόγελο και αυτό είναι που πρέπει να κρατήσουμε. Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους.

Κ09 (Άσπροι – ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ)

Στον αγώνα του Σαββάτου τα παιδιά μας προσπάθησαν αρκετά, σκόραραν και ένα γκολ, αλλά η ανωτερότητα του αντιπάλου έφερε αυτό το αποτέλεσμα. Δεν πειράζει όμως, τα παιδιά πάλεψαν και το ευχαρηστηθηκαν θέλω να πιστεύω. Τα λάθη και τις αστοχίες του  αγώνα θα προσπαθήσουμε να τα διορθώνουμε μέρα με την μέρα στην προπόνηση. Μπράβο στα παιδιά πάντως για την καλή τους προσπάθεια!!!

Κ11 (Μπλε – RESPECT CUP)

ΓΣ Καλλιθέα – Άρης Βούλας 8 -5

Στον αγώνα του Σαββάτου τα παιδια της Κ11 έπαιξαν πάρα πάρα πολύ καλά, σε ένα πολύ ωραίο ματς, με πολλά γκολ και πολλές φάσεις. Όλα τα παιδιά ήταν φοβερά και το αποτέλεσμα τους αντάμειψε. Συνεχίζουμε δυνατά στις προπονήσεις, για να διορθώνουμε κάποια μικρά λαθάκια που γίνονται στον αγώνα, αλλά το πιο σημαντικό ήταν ότι τα παιδιά γέλασαν και το ευχαρηστήθηκαν. Πραγματικά μπράβο σε όλα τα παιδιά !!!

Κ13 (Μπλε – ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ)

ΓΣ Αργυρούπολης – ΓΣ Καλλιθέα 4 – 0

Για τη δεύτερη αγωνιστική της ΕΠΣΑ η ομάδα μας αντιμετώπισε τον ΓΣ Αργυρούπολης στην Αργυρούπολη. Το παιχνίδι δεν εξελίχθηκε όπως θα έπρεπε από όλες τις απόψεις, χωρίς ωστόσο τα παιδιά να σταματούν τη προσπάθεια τους, η οποία ήταν αξιόλογη σε όλη τη διάρκεια. Δυστυχώς δεν καταφέραμε να σκοράρουμε εν αντιθέσει με τον ΓΣΑ που πέτυχε 4 τέρματα, ενώ ο Γκόγκος Βασίλης απέκρουσε και ένα πέναλτι στις αρχές του παιχνιδιού. Η προσπάθεια και η ψυχραιμία των παιδιών στο παιχνίδι, είναι αυτό που κρατάμε. Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους !!!

Κ13 (Γαλάζιοι – RESPECT CUP)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Μαρκαντώνης Νίκος

ΓΣ Καλλιθέα – Άρης Βούλας 1-6

Το μεσημέρι του Σαββάτου είχαμε ένα όμορφο παιχνίδι στο γήπεδο Alma Club. Τα παιδιά έπαιξαν και ευχαριστήθηκαν τον αγώνα. Οι αντίπαλοι ήταν αρκετά καλοί, με αποτέλεσμα να μην μπορέσουμε να δημιουργήσουμε πολλές ευκαιρίες, παρά μόνο 1 γκολ. Τελικό σκορ: 6-1. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια!!

Κ15 ( Θουκυδίδειο Τουρνουά)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Διαμαντόπουλος Νίκος

Δόξα Βύρωνα – ΓΣ Καλλιθέα  0-4

Στο γήπεδο του Βύρωνα, η ομάδα της Καλλιθέας έδειξε από πολύ νωρίς τη δύναμη της, αφού προηγήθηκε στα πρώτα λεπτά και στο 1ο δεκαπεντάλεπτο είχε πάνω από 10 τελικές στην εστία, όμως ο τερματοφύλακα της Δόξας κράτησε το σκορ σε χαμηλά επίπεδα! Για άλλη μια φορά η ομάδα έπαιξε παρά πολύ ωραίο και συνδυαστικό ποδόσφαιρο, βάζοντας δύσκολα στους αντιπάλους οι οποίοι είχαν 2-3 παιδιά τα οποία υπερτερούσαν παρά πολύ σωματοδομικά! Μπράβο σε όλα τα παιδιά για τη προσπάθεια τους και στους γονείς που τα  χειροκροτούσαν καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Κ17 (Α γκρουπ ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ)

ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Καλλιθέα  2-2

Το πρωί της Κυριακής είχαμε ένα όμορφο παιχνίδι στο γήπεδο της Ηλιούπολης. Η ομάδα μας έπαιξε εξαιρετικά, τηρώντας ακριβώς το πλάνο που είχαμε συζητήσει στα αποδυτήρια. Στο πρώτο ημίχρονο δημιουργήσαμε αρκετές ευκαιρίες, ανάμεσα τους 1 δοκάρι και 1 γκολ από ωραία εκτέλεση κόρνερ του Νούση Κρίστιαν και σουτ του Τσάμη. Σκορ ημιχρόνου: 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίσαμε την καλή εικόνα καταφέρνοντας να πάρουμε προβάδισμα στο σκορ με ωραίο γκολ του Τσάμη. Είχαμε επίσης άλλες 2 καταπληκτικές ευκαιρίες με άλλο ένα δοκάρι και ένα τελείωμα που δυστυχώς πέρασε ξυστά απτό δοκάρι. Για κακή μας τύχη, 2 λεπτά πριν το τέλος χάσαμε την συγκέντρωση μας και οι αντίπαλοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με σουτ το οποίο κόντραρε σε έναν παίκτη μας και κατέληξε στα δίχτυα. Στα αξιοσημείωτα του αγώνα, ο αμυντικός μας Δημήτρης Σούσουλας επανήλθε μετά από πολύ καιρό στον αγωνιστικό χώρο, λόγω τραυματισμού που είχε υποστεί στο γόνατο του, ξεκινώντας μάλιστα στη βασική εντεκάδα και κάνοντας ένα εξαιρετικό παιχνίδι. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια!!!

Κ17 (Β γκρουπ ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ)

ΓΣ Καλλιθέα – Ελπίδα Αγίων Αναργύρων 6-4

Το πρωινό του Σαββάτου κληθήκαμε να αντιμετωπίσουμε μια πρόκληση. Η αντίπαλη ομάδα πριν την έναρξη του παιχνιδιού μας ενημέρωσε ότι έχει συγκεντρώσει συνολικά 9 παίκτες. Έτσι λοιπόν, εμείς επιλέξαμε να τηρήσουμε το fair play και να βάλουμε και εμείς 9 παίκτες στον αγωνιστικό χώρο, ώστε το παιχνίδι να παιχτεί στα ίσα. Επομένως το παιχνίδι παίχτηκε κανονικά σε όλο το γήπεδο αλλά με 2 λιγότερους παίκτες σε κάθε ομάδα (9 εναντίων 9). Ξεκινήσαμε πολύ δυναμικά, έχοντας δοκάρι στο 15ο κιόλας δευτερόλεπτο από καταπληκτικό σουτ του Χάρη Γκαβού. Καταφέραμε να προηγηθούμε στο σκορ παίρνοντας διαφορά 2 τέρματα από την αντίπαλη ομάδα. Όμως, από 2 λαθάκια το σκορ ξαναήρθε στα ίσα (2-2). Αυτό έβαλε ξανά στο παιχνίδι την αντίπαλη ομάδα και ταυτόχρονα δημιούργησε μια σύγχυση στη δικιά μας με αποτέλεσμα να συνεχίσουμε τα απρόσεκτα λάθη στην άμυνά μας. Παρόλα αυτά, στην επίθεση πάντα βρίσκαμε τη λύση και καταφέρναμε να σκοράρουμε. Στη συνέχεια του παιχνιδιού καταφέραμε να κάνουμε αλλά 4 γκολ, και να δεχτούμε αλλά 2. Τελικό σκορ: 6-4. Σκόρερ: Χάλος(3), Λέσι, Γκαβός Γιάννης, Γκέλιας. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!!!