Αναφορές Αγώνων Ακαδημία Ποδοσφαίρου 07-08/10/2023

Κ15 ( Θουκυδίδειο Τουρνουά)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Διαμαντόπουλος Νίκος

Άμιλλα Περιστερίου – ΓΣ Καλλιθέα  1-0

Στο γήπεδο Τσαλαβούτα Περιστερίου, έγινε ένας πολύ ωραίος αγώνας, με δυο δυνατές ομάδες και την αναμέτρηση να κρίνεται με ένα γκολ, το οποίο σημειώθηκε από το κέντρο!!! Η Ομάδα μας είχε την υπεροχή, πάρα πολλές ευκαιρίες, δοκάρια και έπαιξε ωραίο και συνδυαστικό ποδόσφαιρο καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, χωρίς να επηρεαστεί από τις πολλές αλλαγές που έγιναν κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού! Τα παιδιά πήραν το ζεστό χειροκρότημα από τις εξέδρες που ευχαριστήθηκε για άλλο ένα παιχνίδι την εικόνα τους. Μπράβο σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια !!!

Κ17 (Α γκρουπ ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ)

ΓΣ Καλλιθέα – Θύελλα Αγ. Δημητρίου 0-1

Στη Παραλία Τζιτζιφιών είχαμε ένα παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με τη μοναδική φάση που κατάφεραν να δημιουργήσουν στο 1ο ημίχρονο. Η Ομάδα μας ανέβασε ταχύτητα, βελτίωσε την εικόνα της και έφτασε πολύ κοντά στην ισοφάριση μετά από 2 ευκαιρίες και  ένα δοκάρι που είχε. Οι φιλοξενούμενοι στο τέλος του παιχνιδιού είχαν την ευκαιρία να καθαρίσουν το παιχνίδι, αλλά ο τερματοφύλακας Κανίνα απέκρουσε ένα ανεπανάληπτο τετ α τετ. Μπράβο σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια!!!

Κ17 (Β γκρουπ ΦΙΛΙΚΟ)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Μαρκαντώνης Νίκος

Ίκαρος Καλλιθέας – ΓΣ Καλλιθέα 6-1

Αναμετρηθήκαμε με μια πολύ καλή ομάδα Κ18, αυτή του Ικάρου Καλλιθέας. Γνωρίζαμε από την αρχή του παιχνιδιού, ότι λόγω της διαφοράς ηλικίας και σωματοδομής των παιδιών, το παιχνίδι θα είναι αρκετά δύσκολο. Παρόλα αυτά, η ομάδα μας έκανε μια πολύ αξιόλογη προσπάθεια. Στο πρώτο ημίχρονο, πάρα την θέληση και την προσπάθεια των παιδιών, δεν καταφέραμε να δημιουργήσουμε κάποια ιδιαίτερη ευκαιρία, με το σκορ ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 5-0. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ομάδα μας μπήκε εμφανώς καλύτερη, κατορθώνοντας να πιέσει τους αντιπάλους και να σκοράρει, με ωραίο τελείωμα του Χάρη Γκαβού. Λίγο πριν τελειώσει το παιχνίδι δεχτήκαμε άλλο ένα γκολ και έτσι το σκορ διαμορφώθηκε στο τελικό 6-1. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια !!!