Αποτελέσματα αγώνων Σαββάτου 10/12/2022

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Κ16 Μπλε

8η αγωνιστική-7ος όμιλος

Γ.Σ ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 3-1

Mία ακόμα νίκη πρόσθεσε η ομάδα μας στο βαθμολογικό της σακούλι και συνεχίζει με αισιοδοξία το πρωτάθλημα.

Μια ακόμα αγωνιστική απέμεινε (9η και τελευταία) για να τελειώσει η πρώτη φάση του πρωταθλήματος και η ομάδα μας είναι στις 3 καλύτερες του βαθμολογικού πίνακα με στόχο να συνεχίσει στην 2η φάση στους ισχυρούς.

Επόμενος εκτός έδρας αγώνας με το ΔΑΣΟΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ το Σάββατο 17/12/2022.

Στα του χθεσινό αγώνα τώρα. Η ομάδα μας ξεκίνησε καλά τον αγώνα και στο 6ο λεπτό προηγήθηκε με ωραίο πλασέ του Φάνη ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ. Η ομάδα του Φοίνικα ισοφάρισε μετά από κόρνερ στο 13ο λεπτό. Η ομάδα μας με penalty που εκτέλεσε άψογα και φυσικά ευστόχησε ο Μηνάς ΠΕΤΡΙΔΗΣ πήρε ξανά το “κεφάλι” στο σκορ στο 20ο λεπτό. Προς το τέλος του ημιχρόνου με πολύ ωραία ενέργεια ο Θοδωρής ΤΣΑΜΗΣ έγραψε το 3-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου, αλλά και τελικό σκορ.

Στο 2ο ημίχρονο και οι δύο ομάδες, δεν έπιασαν καλή απόδοση και μπορούμε να πούμε ότι το παιχνίδι είχε διαδικαστικό χαρακτήρα. Χαρακτηριστικό του αγώνα η δυναμική παρουσία των οπαδών της ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ που με τις φωνές τους έδωσαν μια άλλη νότα στην ατμόσφαιρα του αγώνα και φυσικά βοήθησαν τα παιδιά μας στην προσπάθειά τους.

Συνεχίζουμε όλοι μαζί για να ολοκληρώσουμε τον πρώτο γύρο δυναμικά, έτσι όπως αρμόζει στην ομάδα μας.

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Κ14 Μπλε

7η αγωνιστική-6ος όμιλος

Γ.Σ. Καλλιθέα-Ήφαιστος Περιστερίου 0-1

Μετά την ολοκλήρωση των αγώνων η ομάδα μας παραμένει στις χαμηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα και δεν καταφέραμε να κάνουμε την 1η εντός έδρας νίκη μας, αν και βρεθήκαμε πάρα πολύ κοντά.

Δύο αγωνιστικές έχουμε απομείνει για την ολοκλήρωση της 1ης φάσης του πρωταθλήματος και το ζητούμενο είναι η συνεχιζόμενη βελτίωση για όλα τα παιδιά.

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Κ16 Λευκοί

Γ.Σ ΚΑΛΛΙΘΕΑ-VALENCIA 1-2

Γήπεδο Renti Star

Η ομάδα μας δεν απέδωσε όπως συνήθως σε αυτό τον αγώνα.

Η “αντίπαλη” ομάδα κυριαρχούσε στο παιχνίδι , καταφέρνοντας να προηγηθεί στο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας προσπάθησε περισσότερο και έδειξε σημαντικά σημάδια βελτίωσης στο παιχνίδι της , όμως από λάθος της άμυνας και κόντρα στην ροή του αγώνα δεχτήκαμε και δεύτερο τέρμα. 5 λεπτά πριν από την λήξη του παιχνιδιού , με ωραία κάθετη πάσα καταφέραμε να μειώσουμε το σκορ , το οποίο ήταν και τελικό με τον Χαράλαμπο ΠΑΛΛΗ. Στον λίγο χρόνο που απέμενε τα παιδιά προσπάθησαν για την η οποία όμως δεν ήρθε.

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Κ08 Λευκοί

Γ.Σ ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

Γήπεδο Renti Arena

Εξαιρετικό παιχνίδι για την ομάδα μας και τους μικρούς ποδοσφαιριστές μας. Τα παιδιά έδειξαν πολύ καλή διάθεση από την αρχή του παιχνιδιού. Παρόλο που βρεθήκαμε πίσω στο σκορ καταφέραμε και τελικά κερδίσαμε τον αγώνα.

Γνωρίζουμε όμως ότι το αποτέλεσμα δεν έχει την παραμικρή σημασία (τουλάχιστον για τον ιστορικό μας Σύλλογο και σε αυτές τις κατηγορίες), σημασία έχει η διάθεση και το κέφι για το ποδόσφαιρο , πράγμα το οποίο ήρθε από όλα τα παιδιά μας.

Στο τέλος του παιχνιδιού φύγαμε όλοι χαμογελαστοί. Συγχαρητήρια και στην “αντίπαλη” ομάδα του Κορυδαλλού για την συμπεριφορά της.