Αποτελέσματα Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Κ14 14/05

Στον 1ο αγώνα που έδωσε η Ακαδημία Ποδοσφαίρου Κ14 στο Ελαιώνας FC στα γήπεδα του ΡΕΝΤΗ με την ομάδα Λύκοι ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ το αποτέλεσμα ήταν νικηφόρο για την ομάδα μας με σκορ 6-1 (Ημίχρονο 1-1).

Η ομάδα μας ξεκίνησε αρκετά καλά τον αγώνα και προηγήθηκε στις αρχές του 1ου ημιχρόνου με ωραία κεφαλιά και γενικά ωραία ενέργεια του ΝΟΥΣΙ.

Η ομάδα του Χαιδαρίου ισοφάρισε στα μέσα του ημιχρόνου μετά από λάθος του τερματοφύλακα μας.

Η ομάδα μας έπαιξε αρκετά καλά, έχασε πολλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και είχαμε πρόβλημα στο τελείωμα των φάσεων.

Μετά τις οδηγίες του προπονητή μας στην ανάπαυλα οι τελικές φάσεις για την ομάδα μας στο δεύτερο ημίχρονο ήταν καρποφόρες και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 6-1.

Στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Θανάσης ΧΑΛΟΣ με δύο τέρματα έκανε το 3-1 , στη συνέχεια οι αδελφοί ΓΚΑΒΟΙ με άλλα δύο τέρματα το 5-1 και το τελικό 6-1 προς το τέλος του αγώνα με αυτογκόλ από την ομάδα του ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ.

Νικηφόρος ήταν και ο δεύτερος αγώνας της ομάδας μας Κ14 στο γήπεδο 11×11 του Renti Arena.

Τελικό σκορ 2-1 (Ημίχρονο 1-0) με “αντίπαλο” την ομάδα του ΠΑΟ Αιγάλεω.

Απίστευτη δύναμη, περίσσιο πάθος, άριστη τεχνική, και φυσιολογικό το αποτέλεσμα του αγώνα.

Δυνατά ξεκίνησε η ομάδα του ΠΑΟ Αιγάλεω χάνοντας μια καλή ευκαιρία στα πρώτα λεπτά του αγώνα (εξαιρετική ενέργεια από τον τερματοφύλακά μας ΜΠΟΥΚΛΗ).

Στη συνέχεια η ομάδα μας έπαιξε πολύ καλά, σε όλους τους χώρους πρώτοι οι παίκτες μας και ανταποκρίθηκαν και στο υπερβολικά σκληρό παιχνίδι των “αντιπάλων” παιδιών.

Ο Γιάννης ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ προς το τέλος του ημιχρόνου έκανε το 1-0 , είχε προηγηθεί και δοκάρι σε χτύπημα φάουλ του Τζέισον ΝΟΥΣΙ.

Το 2-0 με εκπληκτικό σουτ φάουλ του Τζεισον ΝΟΥΣΙ.

Η ομάδα του ΠΑΟ Αιγάλεω μείωσε σε 2-1 με αυτογκόλ της ομάδας μας (Στέλιος ΑΜΠΑΤΖΗΣ).

Να σημειώσουμε και την κόκκινη κάρτα (το είδαμε και αυτό σήμερα) που δέχτηκε ο Μιχαήλ ΤΕΡΖΗΣ λίγα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.

Εξαιρετικά βήματα προόδου στο γήπεδο 11×11 για όλη την ομάδα και για όλα τα παιδιά.

Νίκη αφιερωμένη (για ακόμα μια φορά) στον Αλέξανδρο ΔΕΛΕΓΚΟ.