Ηλυσιακός – Καλλιθέα 0-1

Στην πρεμιέρα του 5ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής η ομάδα μας αντιμετώπισε εκτός έδρας στο Δημοτικό Στάδιο Ζωγράφου, τον Ηλυσιακό, όπου και επικράτησε με σκορ 0-1.

Το γκολ πέτυχε με πλασέ ο Μαρουκάκης στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου της αναμέτρησης, όταν εκμεταλλεύτηκε την αδύναμη επιστροφή της μπάλας του αμυντικού προς τον τερματοφύλακα, την «τσίμπησε» και την έστειλε στα αντίπαλα δίκτυα.
Επικίνδυνη στιγμή στο 85΄ περίπου, όπου ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Ηλυσιακού, ο Φαρμάκης αποσόβησε σωτήρια πάνω στη γραμμή δυνατή «καρφωτή» κεφαλιά.
Άτυχη στιγμή στον αγώνα, ο τραυματισμός του Σταύρου σε μία κόντρα με τη μπάλα με αντίπαλο στις αρχές του πρώτου ημιχρόνου και η αναγκαστική αλλαγή του και η σοβαρότητα του τραυματισμού του, θα εκτιμηθεί μετά από ιατρική εξέταση.

Η Καλλιθέα παρατάχθηκε ως εξής : (προπονητής Νίκος Παντέλης) Φαρμάκης, Βιδάλης, Κρητικός, Καλύβας, Ντρούγκας, Βελέτης, Στούπης, Σταύρου (14΄ Κώστας), Βασιλειάδης (77΄ Μουρελάτος), Μακρυγιάννης (67΄ Γκρόσιος) και Μαρουκάκης.