Αγώνας Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Κ16 08/10/2022

Η Ακαδημία Ποδοσφαίρου Κ16 σήμερα έδωσε τον 4ο αγώνα προετοιμασίας της για το προσεχές πρωτάθλημα της ΕΠΣ Αθηνών, εκτός έδρας με την ομάδα των Αμπελοκήπων.

Καλό ξεκίνημα για την ομάδα μας, αλλά σε ένα “άσχημο” διάστημα στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου, δέχτηκε 3 τέρματα (το 1ο αυτογκόλ). Έτσι στο ημίχρονο το αποτέλεσμα του αγώνα ήταν 3-0.

Στην επανάληψη, είδαμε την γνωστή ΚΑΛΛΙΘΕΑ που έχουμε δει σε όλους τους αγώνες προετοιμασίας. Με πάθος και διάθεση , με ωραίους συνδυασμούς. Αποτέλεσμα αυτής της αλλαγής η μείωση του σκορ σε 3-2 με αυτογκόλ και ωραία ενέργεια ατομική του φάνη ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ .

Αρκετές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει η ομάδα μας, αλλά … έτσι είναι το ποδόσφαιρο , δεχτήκαμε τέρμα μετά από λάθος σε κόρνερ και το τελικό 4-2 ήταν γεγονός.