Αγώνες ποδοσφαίρου Κ14

Κυριακή 19/06/2022 και η ομάδα Κ14 των Ακαδημιών Ποδοσφαίρου του συλλόγου μας έδωσε δύο αγώνες στα γήπεδα του Renti Star με “αντίπαλο” την ομάδα του ΟΡΦΕΑ ΑΙΓΑΛΕΩ

Στον 1ο αγώνα σε γήπεδο 11×11 το τελικό σκόρ ήταν 3-2, νίκη για την ομάδα μας. Καταφέραμε να προηγηθούμε στο 1ο κιόλας λεπτό του αγώνα μετά από πολύ ωραία εκτελεσμένο κόρνερ. Η ομάδα του ΟΡΦΕΑ ΑΙΓΑΛΕΩ κατάφερε (με σύμμαχο και τον αέρα) να έρθει στην ανατροπή με σκορ 2-1 και στο τελευταίο λεπτό του 1ου ημιχρόνου ισοφαρίσαμε με penalty.

Στην επανάληψη όλα τα παιδιά έδωσαν όλο τον εαυτό  τους στον αγωνιστικό χώρο και αυτή η προσπάθεια ανταμείφθηκε με το τελικό 3-2

Στον 2ο αγώνα σε γήπεδο 9×9 η ομάδα μας προηγηθηκε στο σκορ, δεχτήκαμε την ισοφάριση από λάθος και τελικά “έκλεισε” το ημίχρονο που βρήκε την ομάδα μας μπροστά με σκορ 2-1.

Στην επανάληψη φάνηκε η σημαντική διαφορά μας στον αγωνιστικό χώρο και προηγηθήκαμε με 4-1 και τελικά με 5-2.

Εξαιρετική εμφάνιση από όλη την ομάδα, από όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν και στους δύο αγώνες και χαρακτηριστικά λόγια του προπονητή μας ΓΙΩΡΓΟΥ ΝΤΟΥΝΙΑ προς τους παίκτες :

“Συγχαρητήρια σε όλους, είμαι πολύ ευχαριστημένος όχι για τις νίκες, αλλά για το είστε αυτό που είστε….σαν ποδοσφαιριστές και σαν άνθρωποι και έχετε καταφέρει να φτάσετε σε αυτό το σημείο”