Αναφορά Αγώνων 14-15/01/2023

<strong>Αναφορά Αγώνων 14-15/01/2023</strong>

Κ8

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Καραχρήστος Άγγελος

Σήμερα Κυριακή 15/1 αγωνιστηκαν τα 2 γκρουπ της Κ8 στις 11:00 στο γήπεδο Μινώταυρος

Η ομάδα Μπλε αντιμετώπισε τον Ολυμπιακό. Απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα και παρόλο που το τελικό σκορ δεν ήταν υπέρ μας (7-1), τα παιδιά κάναν πολύ καλή προσπάθεια πραγματοποιώντας πολύ ωραίες ενέργειες και προσπάθειες για γκολ, παίζοντας και περνώντας καλά σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Η ομάδα Άσπροι, αναδείχθηκε ισόπαλη με την ομάδα του ΑΟΚ Φαλήρου, με σκορ 4-4. Πολύ ωραίο παιχνίδι από την ομάδα μας όπως και από τον ΑΟΚ Φαλήρου, με ωραία γκολ, ωραίες συνεργασίες και διάθεση σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού από τη πλευρά μας. Τα παιδιά ευχαριστήθηκαν τον αγώνα και φύγανε χαρούμενα από το γήπεδο

Κ10

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Χατζάκης Μιχάλης

Τελικό σκορ στον αγώνα με αντίπαλο τον Ατρόμητο Πειραιά, 8-5 υπέρ μας. Όμορφος αγώνας από την αρχή έως το τέλος με fair play και από τις δυο ομάδες. Είδαμε ένα ανταγωνιστικό παιχνίδι όπου μέχρι και τα τελευταία λεπτά υπήρχε αγωνία. Καταφέραμε να παίξουμε με ορθολογικό τρόπο και να πετύχουμε έτσι πολλά τέρματα. Ευχαριστήθηκαν όλα τα παιδιά και χάρηκαν τον αγώνα.

Κ12 Α

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Γεράνιος Παύλος

Η Κ12 Α έχασε με 6-1 από τον ΠΑΕ Σεπολίων, ωστόσο ήταν καλή η προσπάθεια των παιδιών. Το γκολ πέτυχε ο Φάκαρος

Κ12 Β

Τελικό σκορ στον αγώνα 8-0 υπέρ της Δάφνης Παλαιού Φαλήρου. Αντιμετωπίσαμε μια πολύ καλή ομάδα που άξιζε την νίκη αλλά παρόλα αυτά προσπάθησαν όλα τα παιδιά αρκετά.

Κ14

Η Κ14 έφερε 1-1 με τον Ατρόμητο Πειραιά με γκολ του Καλούδη. Καλή εμφάνιση σχετικά από όλα τα παιδιά.

Κ16Α

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Ντούνιας Γιώργος

ΠΑΕ ΟΣΦΠ Κ15 – ΓΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑ 5-1

Ένα πολύ δυνατό και σημαντικό τέστ για όλους μας. Τα παιδιά παίζανε απέναντι σε μια πολύ ποιοτική, δουλεμένη και άψογη τακτικά ομάδα. παρά το σκορ και τα παραπάνω, μπορώ να πω με σιγουριά ότι οι παίχτες μας ανταπεξήλθαν στο έπακρο της περίστασης. Πρώτο και κυριότερο, παρουσίασαν άρτια αμυντική λειτουργία στο δικό μας μισό καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Αυτά που αξίζει να σημειωθούν στη σημερινή παρουσία της ομάδας είναι η πίστη στο πλάνο , η αγωνιστική πιθαρχία, το πάθος, η αλληλοκάλυψη, η προσήλωση και η συγκέντρωση. Είδα να αγωνίζονται 19 παίχτες χωρίς άγχος, να τρο διασκεδάζουν, να χαίρονται την εμπειρία και να φεύγουν γεμάτοι. Σκορ ημιχρόνου 3-1. Σκορερ για την ομάδα μας Φελούκας.

Κ16Β

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Μαρκαντώνης Νίκος

Αναμετρηθηκαμε με μια πολύ καλή ομαδα. Η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο ήταν άψογη και κυριαρχούσε στο παιχνίδι δημιουργωντας αρκετές ευκαιρίες. Καταφέραμε να σκοραρουμε λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με ωραίο πλασέ στη γωνία του Χαράλαμπου παλλη. Δυστυχώς δεν κρατήσαμε το ιδιο καλό πρόσωπο και στο δεύτερο ημίχρονο, με αποτέλεσμα να δεχτούμε στα πρώτα 5 λεπτά 2 γκολ. Στη συνέχεια μπήκαν αλλά 2 γκολ τα οποία διαμόρφωσαν το τελικό σκορ 4-1.