Αναφορά Αγώνων 21-22/01/2023

<strong>Αναφορά Αγώνων 21-22/01/2023</strong>

Κ8

Αναφορά αγώνων – Προπονητής Καραχρήστος Άγγελος

Το Σαββατοκύριακο η Κ8 έκανε 3 παιχνίδια. Η ομάδα Μπλε αντιμετώπισε τον Αετό Κορυδαλλού το Σάββατο σε ένα παιχνίδι με πολλές φάσεις και ενδιαφέρον από όλα τα παιδιά, με νίκη 3-2 υπέρ μας. Η ομάδα Άσπροι ήρθε 2-2 με τον Ατρόμητο Πειραιά σε ένα παιχνίδι  το οποίο επίσης είχε πολλές φάσεις και πολύ ενέργεια από όλα τα παιδιά. Τη Κυριακή η κ8 Άσπροι αντιμετώπισε την ομάδα του Ολυμπιακού και παρά τη κούραση του Σαββάτου έπαιξε πολύ καλά παρά την γεγονός ότι ηττήθηκε. Πρέπει να σημειωθεί πως όλα τα παιδιά ευχαριστήθηκαν το γεγονός ότι έγιναν 3 παιχνίδια και παίξανε πολύ χρόνο

Κ12Α

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Γεράνιος Παύλος

Η Κ12Α κέρδισε 4-2 τον Πανθησειακό. Πολύ καλή εμφάνιση από την ομάδα. Σκόρερ των τερμάτων οι Γιαμάκης, Κωστόπουλος, Τερζής και Αγραφιώτης.

Κ14

Η Κ14 κέρδισε 2-0 τον Πανθησειακό. Πολύ καλή εμφάνιση από την ομάδα. Σκόρερ των τερμάτων οι Καραγιαννίδης και Μπούκλης.

Κ16Α

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Ντούνιας Γιώργος

Ειρήνη Πετρούπολης – ΓΣ ΚΑΛΛΙΘΈΑΣ 1-1

Σκορ ημιχρόνου 1-0

Σκόρερ: Τσάμης

Ένα καταπληκτικό και πολύ ποιοτικό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες. Και οι δύο ομάδες παρουσίασαν ορθολογικό και ελκυστικό τρόπο παιχνιδιού με ανάπτυξη από πίσω. Δύσκολος αντίπαλος, πολύ δούλεμενη ομάδα η οποία μας δυσκόλεψε να δημιουργήσουμε. Βγάλαμε αρκετά συμπεράσματα, μας δημιουργήθηκαν χρήσιμοι προβληματισμοί και σίγουρα ήταν πολύ οφελιμο.

Ένα σκληρό παιχνίδι από όλα τα παιδιά με δυνατές μονομαχίες αλλά πάντοτε κάτω από φιλικό κλίμα και άψογη συμπεριφορά από όλους.

Κ16Β

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Μαρκαντώνης Νίκος

Καλλιθεα – Αθηναϊκή

Παίζαμε με μια πολύ καλή ομαδα. Δυστυχώς δεν ήμασταν αυτοί που θα έπρεπε στα πρώτα λεπτά, με αποτέλεσμα οι αντίπαλοι να κάνουν ένα πολύ ωραίο σουτ μόλις στο 2ο λεπτό το οποίο κατέληξε στο κάθετο δοκάρι. Παρολαυτα καταφέραμε και βρήκαμε τον ρυθμό μας και να κυριαρχησουμε στο υπόλοιπο ημίχρονο. Μετά από πολλαπλές ευκαιρίες ο γεωργαντας κατάφερε να σκοράρει. Σκορ ημιχρόνου 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο χαλαρωσαμε πολύ με αποτέλεσμα στα 10 πρώτα λεπτά οι αντίπαλοι να σκοράρουν 2 φορες. Ο γεωργαντας πάλι έδωσε τη λύση ισοφαριζοντας το Σκορ σε 2-2. Ο ίδιος 5 λεπτά πριν τη λήξη με ωραίο σουτ έκανε το 3-2, αλλά σταθήκαμε άτυχοι διότι 1 λεπτό πριν τη λήξη από απευθείας εκτέλεση κόρνερ έγινε το 3-3. Συγχαρητήρια σε όλους!!