Αναφορά Αγώνων 28-29/01/2023

<strong>Αναφορά Αγώνων 28-29/01/2023</strong>

Κ8

Αναφορά αγώνων – Προπονητής Καραχρήστος Άγγελος

Σήμερα αγωνιστικαν τα δύο γκρουπ κ8 του συλλόγου μας. Το πρώτο γκρουπ έπαιζε με τη Δάφνη παλαιού Φαλήρου και το δεύτερο με τον παο σεπολιων. Δυστυχώς δεν καταφέραμε να νικήσουμε σε κάποιο από τα δύο αφού στο πρώτο χασαμε 3-2 και στο δεύτερο 4-3. Παρολαυτα είδαμε 2 εκπληκτικούς αγωνες καθώς τα παιδια τα παιδια κατεβαλαν τεραστια προσπαθεια και τα εδωσαν ολα. Σημειώνουμε επίσης ότι υπάρχει εμφανής βελτίωση και για τα 2 γκρουπ. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, συνεχίζουμε δυναμικά!!!

Κ10

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Χατζάκης Μιχάλης

ΠΑΟ Σεπολίων 4-6

Κ12

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Καραχρήστος Άγγελος

Τη Κυριακή 29/1, η κ12 μπλε αντιμετώπισε την ομάδα του ΠΑΟ Σεπολίων στις 12:00 στο Renti arena. Η ομάδα παρουσιάστηκε εξαιρετική στο πρώτο ημίχρονο δημιουργώντας παρά πολλές φάσεις και καλή κυκλοφορια της μπάλας με το σκορ να τελειώνει 1-1 με σκόρερ τον Φακαρο Κων/νο. Στο 2ο ημίχρονο δέχτηκαμε γκολ από ατομικά λαθη και η ομάδα δεν παρουσιάστηκε όπως στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς ωστόσο να χαθει το ενδιαφέρον αφού δημιουργήσαμε και εκεί φάσεις, ενώ σκοράραμε ξανά με τον ίδιο παίχτη και χάσαμε πέναλτι με τον Αγραφιώτη Άντζελο.Τελικό σκορ 6-2 για τον ΠΑΟ Σεπολίων

Κ14

ΑΕΚ Roots 2-7

Κ16Α

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Ντούνιας Γιώργος

Καλλιθέα – Παλαιό Φάληρο 2-0

Σκόρερ: Βουλγαράκης, Καραγιάννης

Πρώτη αγωνιστική της δεύτερης φάσης του ομίλου ισχυρών της ΕΠΣΑ με ένα νικητήριο αποτέλεσμα. Δεν κρατάμε αυτό σε αυτή την περίοδο που βρισκόμαστε χρονικά. Στα παιδιά αξίζουν συγχαρητήρια καθώς υλοποίησαν τους δύο εβδομαδιαίους στόχους που θέσαμε στην αρχή της εβδομάδας. Τα παιδιά μέσω αυτών των στόχων που θέτουμε εξελίσσονται και μαθαίνουν καθημερινά κάτι καινούριο. Η δική μας επιτυχία σαν team, είναι να βλέπουμε έστω και ανά διαστήματα στα σαββατιατικα παιχνίδια να παιδιά να φέρνουν εις πέρας αυτούς τους στόχους. Και πράγματι γίνεται. Ειδικά ετούτη την φορά στο πρώτο ημίχρονο. Το δεύτερο ημίχρονο θα μπορούσα να πω ότι δεν είχε τόσο ποιότητα όσο το πρώτο αλλά πήραμε αυτά που θέλαμε στο τέλος.

Κ16Β

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Μαρκαντώνης Νίκος

Η ομάδα μας αντιμετώπισε αυτό το σαββατοκύριακο τον άγιο Δημήτριο. Μπορέσαμε και κυριαρχησαμε καθολη τη διάρκεια του παιχνιδιού δημιουργωντας πολλές ευκαιρίες. Το σκορ άνοιξε στο παιχνίδι ο Πάλλης, ενώ λίγο λεπτά αργότερα από λάθος της αμυνας μας οι αντίπαλοι ισοφάρισαν το παιχνίδι. Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου καταφέραμε και περάσαμε μπροστά με γκολ του παλλη. Σκορ ημιχρόνου 2-1. Στο δεύτερο ημιχρονο μπήκαμε εξίσου δυναμικά καταφερνοντας να διευρύνουμε κι αλλο το σκορ. Τελικό αποτέλεσμα 3-1