Αναφορές Αγώνων 18-19 /03/2023

Κ8

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Μαρκαντώνης Νίκος

Μπλε ΓΣ Καλλιθέα – Δάφνη Παλαιού Φαλήρου 4-3

Ένας καταπληκτικός αγώνας, τα παιδιά ευχαριστήθηκαν το παιχνίδι και φύγανε από το γήπεδο με χαμόγελα!!

Κ8

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Καραχρήστος Άγγελος

Άσπροι ΓΣ Καλλιθέα – Νέος Κόσμος 1-1

Τη Κυριακή η Κ8 Άσπροι αντιμετώπισε τον Νέο κόσμο στο γήπεδο του Μινώταυρου. Σε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι με πολλές φάσεις, η ομάδα μας σκόραρε πρώτη και ισοφαρίστηκε στη συνέχεια. Το παιχνίδι άφησε χαμογελα τόσο στα παιδιά όσο και στους γονείς !!

Κ10

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Γεράνιος Παύλος

ΓΣ Καλλιθέα – Coerver 4-9

Σημαντική προσπάθεια των μικρών αθλητών μας, οι οποίοι προσπάθησαν σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού για το καλύτερο δυνατό, ανεξαρτήτως αποτελέσματος. Ο χρόνος μοιράστηκε ισόποσα σε όλα τα παιδιά και όλοι μείναμε ικανοποιημένοι με την προσπάθεια τους.

Κ12 (Α γκρουπ)

Τη Κυριακή αγωνίστηκαν 2 γκρουπ της Κ12.

ΓΣ Καλλιθέα – Πετράλωνα 6-0

Το Κ12 Μπλε αντιμετώπισε την ομάδα των Πετραλώνων στο Renti Arena. Η ομάδα παρουσιάστηκε εξαιρετική σε όλα τα διαστήματα του παιχνιδιού, τόσο σε άμυνα αλλά και μεσοεπιθετικά. Το σκορ άνοιξε ο Γιαμάκης ύστερα από εξαιρετικό σουτ, ενώ το 2-0 έγινε από τον Φάκαρο έπειτα από πολύ ωραία ενέργεια και ασιστ του Αγραφιώτη. Τα Πετράλωνα μείωσαν σε 2-1, όμως ο Αγραφιώτης σκόραρε προς το τέλος του παιχνιδιού για το 3-1. Τελικό σκορ 3-1

Κ12 (Β γκρουπ)

ΓΣ Καλλιθέα – Νέος Κόσμος 2-6

Το Κ12 Άσπροι αντιμετώπισε τον Νέο κόσμο στον Μινώταυρο. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας δέχτηκε 1 τέρμα αλλά πολλές φάσεις, ενώ δεν απείλησε ιδιαίτερα. Στο 2ο ημίχρονο το σκορ για το Νέο κοσμο διευρύνθηκε, όμως η ομάδα μας δημιούργησε φάσεις, ενώ μαλιστα σκόραραν οι Μπατάλης και ο Μάννης. Τελικό σκορ 2-6 για τον Νέο Κοσμο.

Κ14 (Α γκρουπ)

Αναφορά αγώνων – Προπονητής Γεράνιος Παύλος

ΓΣ Καλλιθέα – Δάφνη Παλαιού Φαλήρου 3-1

Πολύ καλή εμφάνιση της ομάδας η οποία είχε τον έλεγχο σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού. Κυκλοφόρησε την μπάλα σωστά, εφάρμοσε αυτοματισμούς και συνδυαστικό παιχνίδι και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες. Με αντεπίθεση της αντίπαλης ομάδας βρεθήκαμε πίσω στο σκορ, ωστόσο το σημαντικό είναι ότι τα παιδιά δεν πτοήθηκαν και κατάφεραν να ανατρέψουν το παιχνίδι. Σκόρερ: 30′ Δασκαλακης, 42′ καπερωνης, 50′ Τσιτας

Κ14 (Β γκρουπ)

Αναφορά αγώνα – Προπονητής Χατζάκης Μιχάλης

ΓΣ Καλλιθέα – ΠΑΟ Σεπολίων 2-7

Αν και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ από πολύ νωρίς με 2 γκολ, τα παιδιά δεν πτοήθηκαν και κατάφεραν να μειώσουν. Προς τα τελευταία λεπτά, με το σκορ στο 2-3, χάθηκε μια μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση και στην συνέχεια δεχτήκαμε γκολ το οποίο επηρέασε την ψυχολογία των παιδιών. Τελικό σκορ 2-7.

Κ16 (Β γκρουπ)

Δόξα Βύρωνα – ΓΣ Καλλιθέα 3-1

Κακή μέρα για την ομάδα μας. Ο αντίπαλος μπήκε πολύ πιο δυναμικά στο παιχνίδι και κατάφερε να σκοράρει 3 γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας παρουσιάστηκε ελαφρώς βελτιωμένη σκοράροντας 1 γκολ από τον Λέσι, όμως δεν μπόρεσε να γυρισει το παιχνίδι.