Αποτελέσματα αγώνων Κυριακής 18/12/2022

Αγώνας Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Κ10

Γήπεδο Renti Arena

Γ.Σ ΚΑΛΛΙΘΕΑ – ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ 4-5

Όλα τα παιδιά προσπαθούν για το καλύτερο σε κάθε αγώνα. Τα παιδιά μας πάλεψαν και έκαναν μια καταπληκτική εμφάνιση.

Στο τέλος του αγώνα όλοι μαζί φωνάξαμε για την ομάδα μας και φύγαμε χαρούμενοι από το γήπεδο.

Αγώνας Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Κ12 Μπλε

ΠΑΟ ΣΕΠΟΛΙΩΝ – Γ.Σ ΚΑΛΛΙΘΕΑ 5-1

Εξαιρετικό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες. Αρχικά τα παιδιά μας έκαναν μια πολύ καλή εμφάνιση και η ομάδα κατάφερε να προηγηθεί με τέρμα του Angelo ΑΓΡΑΦΙΩΤΗ. Το αποτέλεσμα του 1ου ημιχρόνου ήταν 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα παιδιά προσπάθησαν και πάλι, δημιούργησαν αρκετές φάσεις αλλά (κυρίως) από ατομικά λάθη δεχτήκαμε άλλα τέσσερα τέρματα και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.

Ήταν πραγματικά ένα μάθημα για την ομάδα μας και σίγουρα πρέπει να βελτιώσουμε όχι τόσο τα ομαδικά, αλλά κυρίως τα ατομικά μας λάθη.

Αγώνας Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Κ12 Λευκοί

ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – Γ.Σ ΚΑΛΛΙΘΕΑ 7-0

Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα η ομάδα μας δεν ήταν καλή, δεν απέδωσε όπως θα θέλαμε και παρόλο που κάναμε κάποιες καλές φάσεις δεχτήκαμε τρία γρήγορα τέρματα, 3-0 ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο παρόλο που υπήρξε βελτίωση και κάναμε αρκετές φάσεις δεχτήκαμε άλλα τέσσερα τέρματα και έτσι είχαμε την ήττα με σκορ 7-0