Κηφισιά – Καλλιθέα 1-2

Στην 11η αγωνιστική του 5ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής η ομάδα μας αντιμετώπισε εκτός έδρας στο Δημοτικό Στάδιο Κηφισιάς την Κηφισιά, όπου επικράτησε με σκορ 1-2.
Σε ένα «χορταστικό» ματς με αρκετές καλές ευκαιρίες και καλό ρυθμό, η ομάδα μας επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα, δίνοντας ξανά τη χαρά της νίκης στους 100 περίπου φιλάθλους μας, που παρακολούθησαν από κοντά την αναμέτρηση και χειροκρότησαν την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών.
Οι σημαντικότερες φάσεις της αναμέτρησης, ήταν οι εξής :
Στο 15΄ λεπτό, ο Βέρμπης εκτέλεσε υπέροχα το φάουλ που κέρδισε ο Έσλερ 30 μέτρα έξω από την περιοχή και έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του Νίκου Κούστα.
Στο 32΄ λεπτό, ο Στούπης κεραυνοβόλησε από τα σαράντα μέτρα σημειώνοντας ένα υπέροχο τέρμα ισοφαρίζοντας σε 1-1
Στο 62΄ λεπτό ο Έσλερ γύρισε στην μεγάλη περιοχή ο Βέρμπης στην κίνηση σούταρε δυνατά με τον τερματοφύλακα της Καλλιθέας να αποκρούει.
Στο 71΄ λεπτό και πάλι ο Στούπης με εκπληκτικό σουτ από την γωνία της μεγάλης περιοχής των γηπεδούχων έστειλε την μπάλα στο απέναντι παραθυράκι του Μιχελή δίνοντας την νίκη στην ομάδα του (1-2)
Στο 87΄ λεπτό, ο Γκρόσιος έχασε μεγάλη ευκαιρία να διευρύνει το σκορ, όταν σούταρε μέσα από την περιοχή, με τον τερματοφύλακα Μιχελή να έχει εξαιρετική αντίδραση.
Η Καλλιθέα παρατάχθηκε ως εξής : (προπονητής Νίκος Παντέλης) Λαδάς, Μουρελάτος (82΄ Ντρούγκας), Παπαγγελής (72΄ Βιδάλης), Κρητικός, Καλύβας, Κώστας, Καλημέρης, Καλτσάς, Στούπης, (86΄ Μπέλης), Μακρυγιάννης (79΄ Γκρόσιος) και Μαρουκάκης.
Η Κηφισιά παρατάχθηκε ως εξής : (προπονητής Νίκος Κούστας) Μιχελής, Βλάχος (74΄ Τζέλης), Έσλερ, Τεγούσης, Χριστοφιλέας, Κωνσταντίνου (55΄ Πρίτσας), Ρέντζης, Γεωργόπουλος (74΄ Γκούμας), Βέρμπης, Παυλάκης και Κάκος (46΄ Τόσκα).