Άγιος Ιερόθεος – Καλλιθέα 0-0

Στην 9η αγωνιστική του 5ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής η ομάδα μας αντιμετώπισε εκτός έδρας στο Δημοτικό Γήπεδο Χωράφας τον Άγιο Ιερόθεο, με το αποτέλεσμα να είναι ισόπαλο με σκορ 0-0.
Σε ένα ματς με λιγοστές καλές ευκαιρίες και καλό ρυθμό μόνο ανά διαστήματα και οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να «απειλήσουν» ιδιαίτερα τις αντίπαλες εστίες. Ενώ η ομάδα μας είχε αριθμητικό μειονέκτημα στο τελευταίο 25 λεπτο της αναμέτρησης, λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Καλτσά.
Μία καλή ευκαιρία είχε ο Άγιος Ιερόθεος στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, όπου ο Λαδάς μπλόκαρε δυνατό πλασέ του Τσαρκάνι, ενώ στο ίδιο χρονικό διάστημα, υπήρξαν διαμαρτυρίες για πέναλτι από την ομάδα μας σε χέρι αμυντικού του Αγίου Ιεροθέου μέσα στη περιοχή.
Η Καλλιθέα παρατάχθηκε ως εξής : (προπονητής Νίκος Παντέλης) Λαδάς, Βιδάλης, Παπαγγελής, Κρητικός, Καλύβας, Μουρελάτος, Βελέτης, Καλτσάς, Στούπης (86΄ Βασιλειάδης), Μακρυγιάννης (67΄ Μπέλης) και Μαρουκάκης (90΄ Καλημέρης).
Ο Άγιος Ιερόθεος παρατάχθηκε ως εξής : (προπονητής Ισίδωρος Σταυριανός) Ρούμπης, Σιμάκος (81΄ Αποστόλου), Μανδαμαδιώτης, Μεταλλινός, Τσατσαρής, Μουκίδης, Τσαρκάνι, Ντάφλας, Κράσι (67΄ Μακρίδης), Βουτσιώτης (54΄ Κομνηνός) και Νομικός (54΄ Μπριστογιάννης).