Σάββατο 26/11/2022 γήπεδο Παραλίας Τζιτζιφιών

Γ.Σ ΚΑΛΛΙΘΕΑ – ΔΑΦΝΗ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ : 4-1

Πρωτάθλημα ΕΠΣ Αθηνών Κ16-7ος όμιλος

Μια ακόμα νίκη της ομάδας μας στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής.

Στο 29ο λεπτό η ομάδα της ΔΑΦΝΗΣ προηγήθηκε στο σκορ με 0-1 από καθαρή θέση offside που ο διαιτητής του αγώνα δεν καταλόγισε. Στην αμέσως επόμενη φάση η ομάδα μας ισοφάρισε με τον Ιάσωνα ΦΕΛΟΥΚΑ και έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια ισόπαλες.

Στην επανάληψη η ομάδα μας έδειξε, γιατί δίκαια είναι στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας του 7ου ομίλου.

Ωραίες συνεργασίες, ωραίο γενικά ποδόσφαιρο και το τελικό 4-1 κρίνεται απόλυτα δίκαιο.

Σκορερς των τερμάτων της ομάδας μας στο δεύτερο ημίχρονο ο Λάζαρος ΠΛΙΑΣΣΑΣ στο 5ο και 15ο λεπτό και ο Χαράλαμπος ΠΑΛΛΗΣ μετά από εξαιρετική ενέργεια όλη της ομάδας και τελική ασιστ του Ιωάννη ΤΕΤΡΑΔΑΚΟΥ στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.

Η ομάδα μας παραμένει στα ψηλά του βαθμολογικού πίνακα, τρεις αγωνιστικές πριν την ολοκληρωση της 1ης φάσης της διοργάνωσης και του ομίλου.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα θα δώσει εκτός έδρας αγώνα με τον ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ, έναν κρίσιμο αγώνα που σε τεράστιο ποσοστό θα καθορίσει την τελική μας θέση στην βαθμολογία του ομίλου