Αγώνας Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Κ14-Μπλε

Σάββατο 26/11/2022 γήπεδο Παραλία Τζιτζιφιών

Γ.Σ ΚΑΛΛΙΘΕΑ – ΔΑΣΟΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ : 1-4

Πρωτάθλημα ΕΣΠ Αθηνών Κ14-6ος όμιλος

Σε ακόμα ένα παιχνίδι με έναν πολύ καλό αντίπαλο , τα παιδιά μας εφάρμοσαν όλα όσα διδάσκονται. Κυκλοφόρησαν την μπάλα ξεκινώντας το παιχνίδι από την πίσω πλευρά, δημιούργησαν φάσεις έχοντας και την ευκαιρία να προηγηθούν μετά από σουτ του Γιάννη ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ στο 5ο λεπτό ,αλλά βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.

Ωστόσο ο “αντίπαλος” ήταν αποτελεσματικός και εύκολα προηγήθηκε με 0-1. Η ψυχολογία της ομάδας έπεσε αισθητά αλλά και η απόδοσή της. Τα υπόλοιπα τέρματα που δεχτήκε η ομάδα ήταν φυσιολογικά. Ημίχρονο 0-4.

Στην επανάληψη ξεκινήσαν πάλι πολύ καλα, δημιουργήσαν φάσεις, αλλά απλώς καταφέραν να μειώσουν το σκορ σε 1-4 με τον Φίλιππο ΠΡΕΣΒΕΙΑ, σκορ και το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η 5η αγωνιστική ολοκληρώθηκε σήμερα, οπότε σας παραθέτουμε όλα τα αποτελέσματα και την βαθμολογία του ομίλου.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας αγωνίζεται εκτός έδρας με τον ουραγό του ομίλου, την ομάδα του ΟΡΦΕΑ ΑΙΓΑΛΕΩ.