Αποτέλεσμα Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Κ16-Μπλε

4η αγωνιστική του 7ου ομίλου της ΕΠΣ Αθηνών για τις αναπτυξιακές Ακαδημίες Ποδοσφαίρου Κ16 και η ομάδα μας αγωνίστηκε εντός έδρας με την ομάδα του ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ.

Αναμετρήθηκαν δύο πολύ καλές ομάδες , δύο από τις τρεις (μέχρι εχθές) αήττητες ομάδες του πρωταθλήματος.

Παρακολουθήσαμε όλοι έναν απίστευτο σε εξέλιξη ποδοσφαιρικό αγώνα

Η ομάδα του ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ προηγήθηκε στο 9ο λεπτό του αγώνα με πολύ ωραίο συνδυασμό και στο 13ο με εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή διπλασίασε τα τέρματα της.

Ενώ λοιπόν κυριαρχούσε στον αγωνιστικό χώρο δείχνοντας ταυτόχρονα και το πόσο καλή ομάδα είναι , από εκείνο το σημείο του αγώνα και μετά η ομάδα μας έδειξε απίστευτες αρετές.

Αμέσως μετά το 0-2 έχασε μια μεγάλη ευκαιρία για το 1-2. Να σημειωθεί ότι στο τελευταίο λεπτό του 1ου ημιχρόνου σημειώθηκε offside κατά της ομάδας μας , το οποίο όμως δεν ήταν και έτσι το ημίχρονο έληξε με σκορ 0-2.

Μια απίστευτη μεταμόρφωση της ομάδας μας στο δεύτερο ημίχρονο συντελέστει , πράγμα το οποίο κατέπληξε τους πάντες, φίλους της ομάδας αλλά και αντιπάλους.

Απίστευτη δύναμη από όλα τα παιδιά και εξαιρετικά τεχνικές συμβουλές από τον προπονητή μας Γιώργο ΝΤΟΥΝΑ.

Η ομάδα μας κατάφερε να μειώσει στο 8ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου (να σημειώσουμε ότι σε αυτό το σημείο είχαμε δύο κόκκινες κάρτες, μια για κάθε ομάδα σε αψιμαχία) και ισοφάρισε στο 14ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου .

Σκόρερ και των δύο τερμάτων ο Φάνης ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ. Η ομάδα του ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ είχε πραγματικά κουραστεί σε αντίθεση με την ομάδα μας που “έβγαζε” εξαιρετική ενέργεια.

Στο 18ο λεπτό νέα κόκκινη κάρτα για την ομάδα μας που αγωνιζόταν με 9 παίκτες. Αυτό δεν μείωσε καθόλου την ενέργεια όλων των παιδιών που στο 20ο λεπτό με νέο τέρμα του Φάνη ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ μπήκε μπροστά στο σκορ με 3-2 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Είμαστε πραγματικά περήφανοι για αυτή την ομάδα , για όλα τα παιδιά και τους προπονητές τους. Μικρές αψιμαχίες στο τέλος του δυναμικού αυτού αγώνα…