Αποτέλεσμα Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Κ16-Μπλε

Σάββατο 19/11/2022 γήπεδο Αγιαξ Ταύρου

ΑΟ ΦΩΣΤΗΡΑΣ – Γ.Σ ΚΑΛΛΙΘΕΑ : 2-1

Πρωτάθλημα ΕΠΣΑ – 7ος Όμιλος , 5η αγωνιστική

Πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα για την ομάδα μας. Έτσι η ομάδα του Φωστήρα παραμένει η μόνη αήττητη ομάδα (μέχρι τώρα) στο πρωτάθλημα.

Δεχτήκαμε το 1-0 στο 9ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου απο ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά. Ο συνήθης ύποπτος Φάνης ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ισοφάρισε στο 15ο λεπτό του ημιχρόνου μετά από ωραία ενέργεια. Σε ένα ισορροπημένο ημίχρονο δεχτήκαμε στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου το 2-1 πάλι με σουτ μέσα από την περιοχή (αυτή τη φορά από αριστερά).

Η ομάδα προσπάθησε αρκετά στο δεύτερο ημίχρονο , κυκλοφόρησε όσο καλύτερα μπορούσε την μπάλα και έχασε δύο αξιόλογες ευκαιρίες για την ισοφάριση που τελικά δεν ήρθε. Η ομάδα του Φωστήρα είχε δοκάρι σε πολύ δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή.

Σημειώνουμε ότι οι αγώνες θα ολοκληρωθούν την Κυριακή 20/11/2022 οπότε η βαθμολογία και τα αποτελέσματα δεν είναι πλήρης