Αποτέλεσμα τουρνουά για Κ08

Την Κυριακή 8/1/2023 τελείωσε το μικρό ταξίδι της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Κ10 στο Χριστουγεννιάτικο τουρνουά του SoccerLink που διεξήχθη στα γήπεδα του Renti Arena από 5-8/1/2023.

Η αναφορά για τους μικρούς μας αθλητές αναφέρει ότι όλα τα παιδιά κυρίως ευχαριστήθηκαν τους αγώνες, αλλά και εμείς ευχαριστηθήκαμε τα παιδιά μας

Και φτάνοντας στον μικρό τελικό….πραγματικά τι παιχνίδι είδαμε από όλους τους μικρούς ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων.

Η ομάδα του ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ FC προηγήθηκε στο σκορ και εμείς ισοφαρίσαμε σε 1-1 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο με δύο ωραία τέρματα η ομάδα του ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ FC βρέθηκε μπροστά με 3-1, αλλά οι δικοί μας μικροί ποδοσφαιριστές με δύο τέρματα στα τελευταία λεπτά έκαναν το τελικό 3-3 (Το τέρμα της ισοφάρισης με Penalty που κέρδισε η ομάδα μας στο τελευταίο λεπτό του αγώνα).

Με απόφαση των προπονητών και όλων των διοργανωτών κρίθηκε ότι και οι δύο ομάδες είναι νικήτριες και θα ήταν άδικο μία από τις δύο στη διαδικασία των penalties να θεωρηθεί ηττημένη.

Έτσι όλα τα παιδιά είναι νικητές και από τις δύο ομάδες και χαρήκαμε όλοι για αυτό. Συγχαρητήρια και στην ομάδα του ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ FC

Η άψογη αθλητική συμπεριφορά όλης της ομάδας είναι αυτό που πρέπει να τονίσουμε. Χαρήκαμε (διοίκηση και γονείς) τα παιδιά μας , αυτές τις ημέρες και νιώθουμε υπερήφανοι για αυτά.