Γ.Σ. Καλλιθέα-Παλαιό Φάληρο 1-2 (27/12/2022)

Αρκετά καλά ξεκίνησε τον αγώνα η ομάδα μας. Είχε την κατοχή της μπάλας, προσπαθούσε και έκανε κάποιες καλές μεταβιβάσεις και τελικές προσπάθειες. Βασικό γεγονός και η μη προσπάθεια της αντίπαλης ομάδας που χαρακτηριστικά δεν είχε καμία τελική προσπάθεια καθόλη τη διάρκεια του 1ου ημιχρόνου.

Προηγηθήκαμε στα μισά του 1ου ημιχρόνου με ωραίο σουτ πλασέ ,μέσα από την περιοχή και αριστερά με τον Θοδωρή ΤΣΑΜΗ.

Εντελώς αντίθετη η εικόνα του 2ου ημιχρόνου. Χωρίς καμία τελική προσπάθεια η ομάδα μας, αλλά και χωρίς κάτι το εξαιρετικό η αντίπαλη ομάδα. Ισοφάρισαν με απευθείας μακρινό και κρεμαστό κτύπημα φάουλ έξω από την περιοχή μας στα μέσα του 2ου ημιχρόνου και τελικά πήραν την νίκη με επίσης κρεμαστό σουτ έξω από την περιοχή. 2-3 τελικές από την ομάδα του Φαλήρου στο 2ο ημίχρονο και καμία από την ομάδα μας.